"Riblju apokalipsu" kako ju nazivaju mještani snimili su i dronovi, a i znanstvenici kažu kako je ovaj pomor bez presedana, prenosi Daily Mail. Regionalni Zavod za zaštitu prirode, ipak kaže da nema mjesta panici. "Pomor je vjerojatno posljedica gušenja, a ne kemikalija ili otrova" rekao je glasnogovornik Bill Fonda.
Kada velik broj riba ostane zarobljen u malom prostoru, razina kisika u vodi pada što vodi do masovnog gušenja, pojašnjava pomor od ponedjeljka. Njegov zavod već je krenuo uklanjati raspadajuća trupla.
U kanalu je primijećena strijelka skakuša, agresivan i brzi predator svega nekoliko dana prije pomora.
"Veliko jato strijelki primijećeno je u subotu. Strijelke jedu menhadene, i tjeraju ih u kanale poput ovog. Ustave su zatvorene, ribe ne mogu pobjeći i uguše se" rekao je Chris Paparo iz Centra za istraživanje mora u Southamptonu.
Stručnjaci koji raščišćavaju kanal kažu kako od ponedjeljka nisu primjećena nova uginuća, i vjeruju kako je ovaj događaj izoliran. "Sada smo u fazi da promatramo hoće li još trupala isplutati", rekao je gradski vijećnik Scott Horowitz. Državni zavod za zaštitu okoliša za svaki slučaj testira vodu da provjere sadrži li toksine.