Predsjednik općine Miroslav Mićić je kazao da je ovakva dodjela socijalne pomoći već počela davati rezultate, u smislu da su zahtjevi prema općini - smanjeni. I mišljenja korisnika su podijeljena: jedni negoduju, a drugi odrađuju odobrena sredstva.
"Suočeni s velikim brojem zahtjeva za socijalnu pomoć i nedovoljnim sredstvima u budžetu morali smo naći neko rješenje koje će zadovoljiti korisnike i omogućiti optimalno trošenje budžetskih sredstava. Najlogičnije je bilo da svim tražiteljima koji su radno sposobni omogućimo da zarade potreban novac. Općina je potpisala sporazum s JP Ljubovija, JKP Standard i Centrom za socijalni rad. Tako se sada svi koji traže socijalnu pomoć, a sposobni su za rad, upućuju u jedno od dva javna poduzeća gdje odrađuju novac koji im je odobren. Korist je obostrana jer javna poduzeća ne moraju angažirati dodatnu radnu snagu za pojedine poslove", kazao je Mićić za Blic.
Naknada za osmosatni odrađeni dan je 1.500 dinara (oko 100 kuna).
Pojedini korisnici socijalne pomoći negoduju zbog ove mjere, a većina ih ne želi javno o tome pričati.
"Neću se slikati, ni pričati. Sve sam rekla predsjedniku u oči. Neće ni njegovo vječno trajati", komentirala je jedna srednjovječna žena koja je odbila raditi u JKP Standard.
"Šta da ti kažem, odobrili su mi, ali da odradim u javnom poduzeću. Kad ne može bolje, dobro je i ovo. Kriza je, vidiš i sam, iz ove kože se ne može. Ako kukaš, sigurno, bit će još gore. Bolje išta nego ništa", kazao je pak jedan 50-godišnjak, koji sa suprugom živi od 5.600 dinara (oko 380 kuna) socijalne pomoći koju ona dobija.