Očekuje se da će se i Iran priključiti top-listi kupaca ruskog oružje čim se ukinu sankcije Islamskoj republici.
Po podacima stockholmskog Instituta za međunarodna mirovna istraživanja (SIPRI), Rusija kontrolira 27% globalnog tržišta oružja i očekuje se da će još povećati svoj udio. U zadnjih pet godina izvoz oružja je povećan za 40%.
Godišnji prihodi od prodaje podjednako su impresivni. Podaci SIPRI-ja pokazuju da je tijekom 2013. i 2014. godine Rusija prodala vojnu opremu u vrijednosti od 14,432 milijarde dolara (100 milijardi kuna).
Taj je trend ojačan činjenicom da je rusko oružje generalno jeftinije i učinkovitije od američkih izvoznih ponuda. To je istina za ruski Suhoj Su-30 višenamijenski lovac u odnosu na američki MDD F-15 lovac, kao i za S-300 PZO sustav velikog dometa u odnosu na MIM-104 Patriot.
Američki M-1 Abrams, tenk treće generacije skuplji je od ruskog T-90. Uz to je i znatno teži, što je otegotna okolnost tijekom borbenih djelovanja.
Ruska je vojna oprema privukla posebnu pozornost zbog zračne kampanje Moskve u Siriji, koja je zemlji pružila mogućnost prikazati svoje najmodernije naoružanje, poput jurišnog lovca Suhoja Su-34 i krstarećih projektila Kalibr, koji su udarili mete u Siriji s udaljenosti od 1.500 kilometara.
Trenutačno, ruski izvozni bestseleri su lovci Suhoj Su-27, kao i višenamjenski lovci Suhoj Su-30 i Mikojan MiG-29, transportni i jurišni helikopteri, T-90 tenkovi, sustavi protuzračne obrane, razarači, podmornice i streljivo.