U upozorenju se ističe da je više od 80% oglasa objavljenih na popularnoj stranici za prodaju kućnih ljubimaca - lažno, a fotografije objavljene uz oglase ukradene su s drugih stranica.
'Obično se cijene na takvim lažnim oglasima kreću daleko ispod tržišne cijene', rekao je Jarrod Wise, zaposlenik BBB-a.
Nakon što žrtva položi novac na račun pojavljuju se dodatne stavke na račun poput kućice ili zdravstvenog osiguranja za životinju i slično. Tada obično žrtve ove prevare nastoje obustaviti kupnju, no tada kreće pravo zastrašivanje, piše CBS.
'Reći će vam da će vas prijaviti zbog napuštanja životinja, što znači da će vam FBI već sutra pokucati na vrata i pokrenuti istragu. Zbog tog razloga, kao i zbog sraha da se životinje ne 'izgube' u transportu, kupci nerijetko nastave s kupnjom', dodao je Wise.
07.09.2013., Samobor - Nacionalna izlozba pasa svih pasmina CAC odrzala se u prostoru nekadasnje vojarne Taborec. Photo: Grgur Zucko/PIXSELL
U većini slučajeva životinje uopće ne postoje, zbog čega je Better Business Bureau organizirao radionicu u skloništu za životinje ne bi li javnost upozorio na ovaj veliki problem koji iz dana u dan zahvaća sve više ljudi te kako bi im srenuli pozornost na životinje u skloništima koje također traže dom.
'Potražnja za ljubavi preko interneta nikako ne bi smjela započeti kreditnim karticama ili novcem u bilo kojem obliku. Takva ljubav neće dobro završiti', rekao je Jeffrey Zerwekh iz društva Berkeley Human Society.
Iz BBB-a napominju kako je najbolji savjet kupcima životinja da ih, prije kupnje, vide uživo. Tako najlaše možete naučiti nešto više o njima, njihovim potrebama i osobnosti.