Prelazak na kršćanstvo donosi brojne prednosti, poput većih šansi za dobijanje azila.
Mnogi od onih koji se preobrate rijetko se vraćaju u crkvu nakon krštenja. Njihov je motiv ekonomske ili političke prirode.
KAKO SU HRVATI ŠVERCALI IZBJEGLICE: ‘Prijatelju ajde zovi… pobjeći će mi ovce. Šalji odojke da ih pokoljem’ OVO JE NAJBOLJA FOTOGRAFIJA NA SVIJETU Potresni prizor izbjeglice s bebom osvojio uglednu nagradu
Slični motivi
"Razlozi koji se navode u zahtjevima za promjenu vjere su slični", kaže svećenik Albert Babajan. "Mnogi su razočarani islamom". 25-godišnji Iranac Benjamin krstio se u Hamburgu. U njegovoj zemlji prijete smrtnom kaznom onima koji prijeđu na krščanstvo.
U zajednici u kojoj je kršten Benjamin, samo je ove godine krišteno više od 600 osoba. Zajednica Svetog Trojstva u Berlinu samo je prošle godine imala 185 krštenja.
Prisilna deportacija
Problem je s onima koji prijeđu na kršćanstvo, a nakon toga ih država deportira. U jednoj crkvenoj zajednici u Schleswig-Holsteinu, koja ne želi da se njeno ime navodi, tri tražitelja azila će uskoro biti prisilno vraćena u svoje domovine. Iz crkve kažu da su veoma zabrinuti.
Benjamin koji je nedavno prešao na krščanstvo kaže da se više ne želi vratiti u Iran. "Tamo više za sebe ne vidim mjesta. Samo želim slobodno živjeti.". Kaže da je svjestan rizika da bi mogao biti prisilno vraćen, ali i da je "100 posto siguran da je na pravom putu". Taj put, zaključeje DW, počinje u svlačionici gradskog bazena u Hamburgu.