Epicentar potresa bio je 57 kilometara zapadno od grada Imphal, središta indijske države Manipur koja graniči s Mianmarom, prema američkom geološkom institutu, prenosi agencija Reuters.
U Indiji je "poginulo šest osoba", rekao je Anurag Gupta, dužnosnik vlasti za upravljanje prirodnim katastrofama, javlja AFP.
Policija i bolnice u gradu Imphalu objavile su da je najmanje 100 osoba ozlijeđeno, od kojih 33 teško.
Agencije su ranije prenijele da je jedna žrtva potresa u Bangladešu, vjerojatno preminula od srčanog udara. Prema novim podacima policije u Bangladešu su najmanje tri osobe umrle od srčanog udara,a 90 je ozlijeđenih.
"Bio je to najsnažniji potres koji smo osjetili u Imphalu", rekao je djelatnik agencije za upravljanje katastrofama Kanarjit Kangujam u telefonskom razgovoru za agenciju Reuters.
I stanovnici Bangladeša i Nepala u panici su istrčali iz svojih kuća a potres se osjetio i u mijanmarskoj prijestolnici Yangonu, oko 1176 km južno, rekli su stanovnici.
Indijski premijer Narendra Modi objavio je na Twitteru da je u kontaktu s vlastima na sjeveroistoku zemlje.
Mijanmarski državni meteorološki zavod u Naypyidawu je objavio da nisu primili dojavu o eventualnim žrtvama i šteti s mijanmarske strane granice.
Agencija Reuters prenosi da napore spasilaca da izvuku ljude pod ruševinama otežava prekid struje i telekomunikacijskih veza.
Dužnosnik jedne od glavnih bolnica u Imphalu kazao je da je više od 50 osoba primljeno na obradu zbog ozljeda glave ili lomova.
Ozlijeđeno je gotovo 200 osoba u državama pogođenima potresom, prenose agencije. Kako su stanovnici u panici izlazili na ulicu ozljeda je bilo i u naguravanju uspaničenih stanovnika.
Stanovnici Bangladeša i himalajske države Nepal bježali su iz svojih domova, a potres se osjetio i Yangonu, glavnome gradu Mianmara odakle zasad nema podataka ni o razaranjima ni o žrtvama.
Sedam država sjeveroistočne Indije, koje su s ostatkom zemlje povezane uskim koridorom, smješteno je u zoni česte seizmičke aktivnosti. Godine 1950. deseci sela bili su razoreni i više od 1500 osoba poginulo je u snažnom potresu magnitude 7,6 s epicentrom na Tibetu, ali su najveće štete bile u indijskoj državi Assam.
Nepal su u travnju i u svibnju 2015. pogodila dva razorna potresa u kojima je poginulo više od 8000 ljudi, a u listopadu je u potresu u Afganistanu koji se osjetio čak u New Delhiju, poginulo više od 200 ljudi.