Britanski haker Junaid Hussain koji se pridružio ISS-u odgovoran je za zastrašujuće cyber napade diljem svijeta čiji je cilj bilo curenje identiteta američkog vojnog osoblja. Hussain je treći najtraženiji član ISS-a na američkom popisu najtraženijih, piše Daily Mail.
Ubijen u napadu drona
U jednom trenutku britanski državljanin pakistanskog podrijekla napadao je SAD-e svaki tjedan dok je FBI provodio opsežnu istragu kako bi saznali tko je on i kako bi mogli privesti ga pravdi. Iako je bio ubijen s dva svoja tjelohranitelja 2015. godine u napadu drona, tek sada se otkrivaju detalji o životu vjerojatno jednog od najboljih i najsmrtonosnijih hakera svijeta.
Hussain je otkrio u interviewu koji je dao 2012. godine kako je počeo hakirati kada je imao 11 godina, prenosi Daily Mail. Tada je u online zajednici bio poznat pod nadimkom TriCK.
Mrzili su ga
Kada je imao 11 godina počeo je igrati online igricu kada ga je drugi haker izbacio iz nje.
"Želio sam osvetu pa sam krenuo googlati kako hakirati", objasnio je i dodao: "Pridružio sam se hakerskim forumima, čitao upute i počeo s osnovama. Nisam dobio svoju osvetu, ali sam postao jedan od hakera kojeg su najviše mrzili."
Kao petnaestogodišnjak zainteresirao se za politiku i počeo je gledati snimke ubijanja djece u zemljama poput Kašmir i Pakistan i počeo je posjećivati internetske stranice koje su pričale o masonima i iluminatima.
Hakirao premijera
U 2011. godini hakirao je tada bivšeg premijera Tonyja Blaira i objavio njegov adresar online zbog čega je završio u zatvoru na šest mjeseci, piše BBC.
Nakon odrađene zatvorske kazne uputio se u Siriju na područje ISIS-a gdje je oženio 45-godišnju britansku državljanku Sarah Jones s kojojm je imao sina. Tada je preuzeo ISS-ov online propagandu i krenuo sa cyber napadima preimenovavši se kao Abu Hussain al-Britani.
Zahvaljući njemu i drugima poput njega ISS je postao globalna cyber prijetnja, a njihova propaganda koja je uključivala snimke javnoh smaknuća dobila je pažnju svjetske javnosti.
Postojeća prijetnja
ISIS je poticao svoje regrute da ostanu doma, bilo da je to u Europi ili u SAD-a što otvara mogućnost upravo domaćih terorista koje je nemoguće otkriti.
"Netko to može učiniti u svojoj pidžami u podrumu. Riječ o o domaćim nasilnim ekstremistima kojih se trebamo bojati, oni mogu dobiti poticaj i trening koji trebaju kako bi ubili Amerikance. A njih je teško otkriti," izjavio je tadašnji FBI direktor James Comey pred Kongresom.
CyberCaliphat
Hussain i njegovi suradnici proglasili su se vođama CyberCaliphata sredinom 2014. godine i krenuli u cyber napade kako bi preuzeli kontrolu nad internetskim stranicama i računima na društvenim mrežama.
Obećao vam je kako će se ISIS zastava vioriti iznad Bijele kuće, prijetio je Michelle Obami, pokušali su potaknuti ubojstva s objavom popisa imena 100 vojnika iz dvije američke vojne baze.
Zastrašujuće upozorenje
Objavio je 2015. godine dokument u kojem je ustvrdio kako su uspjeli hakirati američki vladu i vojsku, međutim to nikada nije bilo potvrđeno.
"U vašim smo mailovima i računalnim sustavima, promatramo vas i snimamo svaki vaš potez, imamo vaša imena i adrese. U vašim smo mailovima i računima na društvenim vezama. Izvlačimo povjerljive podatke i proslijeđujemo ih vojnicima kalifata koji će uskoro ako Alah dopusti napasti u Vašim vlastitim zemljama' strašno je upozorenju na početku dokumenta.
Američka vojska izvršila je u kolovozu 2014. godine napadom dronom koji je odmah ubio Hussaina. Njegova udovica to je negirala na Twitteru, piše Daily mail.