Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
DESET DANA UOČI IZBORA U NJEMAČKOJ: /

Socijaldemokratima rejting najgori od početka godine, desnim populistima raste

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Da se ove nedjelje održavaju izbori svega 20 posto ispitanih bi biralo SPD što je gubitak od jednog postotnog boda u usporedbi s prošlotjednim ispitivanjem. SPD je tako samo osam postotnih bodova ispred AfD-a koji je poboljšao svoje vrijednosti za jedan bod i sada uživa podršku 12 posto ispitanih.

Prema istom ispitivanju, što ga je za ARD proveo institut Infratest Dimap, demokršćanska Unija CDU/CSU s kandidatkinjom Angelom Merkel osvojila bi 37 posto. Liberalno-demokratska stranka (FDP) osvojila bi 9,5 posto, stranka Ljevica 9 posto te stranka Zeleni 7,5 posto.

Prema ovim rezultatima kao moguća izborna koalicija u obzir dolazi sadašnja demokršćansko-socijaldemokratska ili koalicija između demokršćana, liberala i Zelenih.

Kako prenosi agencija dpa prema nekim proračunima, koji ne uzimaju samo u obzir rezultate ispitivanja nego i aspekte poput popularnosti kancelarke Angele Merkel, najvjerojatnija koalicija nakon izbora je ona između demokršćana i liberala.

Unija CDU/CSU je zajedno s FDP-om posljednji put vladala Njemačkom u razdoblju između 2009. i 2013.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike