Kovacevic je pritom ustvrdio da ne postoji nijedan dokument koji potvrduje da je Prevlaka hrvatski ili crnogorski teritorij.
"Prema mom misljenju, Prevlaka nije ni hrvatska ni crnogorska i ona mora biti stvar pregovora. Nigdje ne pise da je ona hrvatski ni crnogorski teritorij. Nasa diplomacija treba se boriti za taj dio i smatram da je polovica nasa. Kako ce se to dalje odvijati, vidjet cemo", kazao je Kovacevic.
On istice da je Prevlaka nekada bila austrougarska utvrda, a potom vojarna bivse Jugoslavenske narodne armije. Kako je tada bilo strogo zabranjeno snimanje vojnih objekata, ni jedna drzava, ni Hrvatska ni Crna Gora, nemaju je upisanu u svoj katastar, pa bi, po njegovu misljenju, moglo doci do podjele Prevlake.
Kovacevic je takoder rekao da su s Kosovom sporna dva podrucja - jedno na lokaciji Kula kod Rozaja, a drugo je Rugovska klisura ispod planine Cakor, opcina Plav, dodajuci da se uglavnom radi o sumskim kompleksima.
"Crna Gora ce pokrenuti medunarodnu arbitrazu ako s vladom u Pristini do kraja godine ne postigne sporazum o spornim podrucjima izmedu dvije drzave, ukupne povrsine oko sest tisuca hektara", najavio je Kovacevic dodavsi da Crna Gora raspolaze podacima iz 1932. godine, kada je raden prvi katastar na teritoriju Kosova odnosno klasicno geodetsko snimanje, i cvrstima argumentima da je to crnogorsko vlasnistvo.
Po rijecima Kovacevica, Crna Gora nema spornih granicnih podrucja sa Srbijom i Bosnom i Hercegovinom.
Direktor crnogorske Uprave za nekretnine u srijedu je u Pljevljima potpisao ugovor s predstavnicima Svjetske banke, koja je Crnoj Gori odobrila novac za izradu dijela katastra u Crnoj Gori koji jos ne posjeduje.