Belgijska policija ipak pustila petoricu sumnjivaca
Belgijski dnevnik Het Nieuwsblad u ponedjeljak je objavio da su napadači, od kojih su sedmorica ubijena 13. studenoga, neposredno uoči napada bili u kontaktu s dva mobitela u Belgiji, a istražitelji vjeruju da je osoba koja je imala te mobitele možda koordinirala pariške napade, u kojima je ubijeno 130 ljudi.
Salah Abdeslam još je u bijegu
Belgijska policija u središtu Bruxellesa je provela raciju u pokušaju da ulovi tu osobu, ali je nije pronašla, javili su belgijski mediji.
Policija je u nedjelju navečer upala u kuće u Dansaertu, mondenoj četvrti Bruxellesa, i uhitila trojicu muškaraca, dok je u četvrti Laeken, u sjevernom dijelu grada, privela još dvojicu, na temelju analize telefonskih poziva, priopćilo je u ponedjeljak ujutro tužiteljstvo.
Nakon pariških napada, istraga se usredotočila na susjednu Belgiju gdje je uhićeno više ljudi pod sumnjom da su pomagali napadačima.
Salah Abdeslam , rodom iz Bruxellesa, koji se sumnjiči za izravnu umiješanost u napade u Parizu, i dalje je u bijegu.
403 Forbidden
EP RUKOMET