Švedski skijaš ipak samo lakše ozljeđen

Pete Olimpijske igre 40-godišnjeg Šveđanina Patrika Jaerbyna završile su u boli nakon teškog pada na superveleslalomu, ali je švedski veteran ipak prošao bez ozbiljnijih ozljeda.

20.2.2010.
17:06

Jaerbyn je zapeo za vrata na gornjem dijelu Dave Murray staze, pao na leđa i potom probio zaštitnu ogradu. Nakratko je izgubio svijest, sa je staze prevezen u bolnicu gdje su ustanovljene brojne oguljotine i lakši potres mozga, pa se može smatrati sretnim što neće moći skijati samo mjesec dana.

Najteže padove kod aplinaca imali su Šveđani jer je na spustu prilikom 60-metarskog skoka gadno pala i Anja Paerson, koja je prošla bez ikakvih ozljeda, te dva dana kasnije osvojila broncu u kombinaciji.

Jaerbyn je inače najstariji skijaš koji je bio na pobjedničkom postolju Svjetskog kupa. S 39 godina osvojio je treće mjesto na supervelelslalomu u prosincu 2008. u Val Gardeni.

Na super-g utrci pali su i naš Natko Zrnčić Dim, te Kanađani Manuel Osborne-Paradis i Robbie Dixon, svi bez težih posljedica.