Sudbina je tako htjela: Odlazi Larissa nacionale!

Paragvaj je, osim specifičnog načina igre, u pobjede vodila Larissa Riquelme, manekenka koja je navijačkom strasti u tri tjedna osvojila svijet.

4.7.2010.
1:01

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Carlos Batres (Guatemala). Strijelac: 0:1 - Villa (83). PARAGVAJ (4-1-3-2): Villar - Morel, Alcaraz, Da Silva, Veron - Caceres - Riveros, Barreto (Vera, 64), Santana (Lucas, 84)- Valdez (Santa Cruz, 72), Cardozo. ŠPANJOLSKA (4-4-2): Casillas - Capdevila, Puyol (Marchena, 84), Pique, Ramos - Sergio, Alonso (Pedro, 75), Xavi, Iniesta - Villa, Torres (Fabregas, 56).arti-201007030218006Španjolska je u četvrtfinalnom dvoboju na Ellis Parku svladala Paragvaj s 1:0 pogotkom Davida Ville, koji se još jednom pokazao spasiteljem europskih prvaka. U polufinalu koje se igra u srijedu gledat ćemo reprizu finala EURO-a 2008. između Njemačke i Španjolske.

Kao i protiv Portugala u osmini finala, Španjolci nisu briljirali protiv Paragvajaca, koji su se hrabro borili, ali i imali šansu izbaciti Španjolce jer su promašili kazneni udarac kod 0:0.

Bila je to utakmica u kojoj se ama baš ništa nije događalo do 59. minute, Paragvaj se odlično branio, ali i imao bolje poluprilike, dok su Španjolci igrali vrlo jalovo. Ključni trenutak zbio se u 59. minuti kada je Piquet srušio Oscara Cardoza, a paragvajski napadač je sam izveo kazneni udarac, kojeg je obranio lker Caseilas.

Samo dvije minute kasnije Villa je srušen u kaznenom prostoru Paragvajaca, a sudac iz Gvatemale je ponovno pokazao na brijelu točku. Xabi Alonso je pogodio mrežu, sudac je naredio ponavljanje zbog preranog ulaska igrača u 16-erac, a u ponovljenom pokušaju vratar Villar je obranio šut i odbio loptu, na koju natrčava Fabregas kojeg vratar očito ruši, no gvatemalski sudac se ipak nije odlučio suditi još jedan penal.

Nakon te spektakularne tri minute i dva promašena penala, igralo se ipak opreznije i kad ase već činilo da će se igrati produžetak, sedam minuta prije kraja Iniesta je prošao kroz paragvajsku obranu, dodao Pedru koji gađa vratnicu, a odbijenu loptu prihvaća spasitelj Villa i udarcem koji se odbio od obje vratnice postiže zgoditak za polufinale.

Hrabri Paragvajci se ponovno nisu predali i minutu prije kraja Santa Cruz je propustio najveću priliku za izjednačenje, no Casillas mu je obranio šut iz velike blizine.

Španjolska će u polufinalu koje na rasporedu 7. srpnja u Durbanu igrati protiv Njemačke.

ŠPANJOLSKA PARAGVAJ

Golovi: 1 - 0 Udarci na vrata: 16 - 9 Udarci u okvir: 6 - 4 Korneri: 7 - 1 Zaleđa: 1 - 2 Prekršaji: 11 - 24 Žuti kartoni: 2 4 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 59 - 41