Na svjetskoj prezentaciji Bluetooth tehnologije u Monte Carlu, potpredsjednik Sonyja Hiroshi Yoshioka predstavio je planove da u sve proizvode tog diva elektronike, od laptopova i mobitela pa do Walkmana i igračaka, budu ugrađeni Bluetooth čipovi. Bežično povezivanje omogućava da uređaji međusobno prebacuju podatke na kratkim razdaljinama brzinom od 700 kilobitova u sekundi. Osim eliminiranja potrebe za nespretnim gomilama kablova oko elektronske opreme, Bluetooth tehnologija omogućava trenutno usklađivanje podataka, što eliminira potrebu za držanjem istih podataka (kao što su e-adresari ili kalendar sastanaka) na više mjesta u raznim uređajima.
Međutim, očekivana tržišna eksplozija nove tehnologije mogla bi se dogoditi tek za dvije godine. Pitanje je ne samo koliko su potrošači spremni prihvatiti Bluetooth, nego i koliko su spremni platiti za njega. Trenutno su Bluetooth čipovi preglomazni i preskupi i masovna primjena mogla bi uslijediti tek nakon što postanu tanji i cijena im se smanji na 5 dolara po komadu.
Utemeljitelj tvrtke CSR (Cambridge Silicon Radio) koja proizvodi te čipove, Glenn Collinson, smatra da će se na široku primjenu ipak čekati manje od dvije godine Ťjer ogroman broj ljudi radi na tome da Bluetooth tehnologiju učini jednostavnijom i pristupačnijom.ť Još jedan problem koji bi mogao omesti sveopću primjenu ŤPlavog zubať je frekvencija koju koristi (od 2.4000 do 2.4835 gigaherza), jer je moguća pojava smetnji zbog uređaja koji već koriste te frekvencije, kao što su mikrovalne pećnice ili radio-etikete na artiklima koje služe za sprječavanje krađe iz dućana.