Put kojim je došao do Londona ne razlikuje se od drugi potresnih priča; na drvenom brodu a potom u krijumčarskom kamionu. Pet puta je pokušao ući u UK. Konačno, koncem 2014, stigao je u London.
Na facebooku CNN-a odgovarao je na pitanja znatiželjnih čitatelja:
1. Mlad si čovjek. Zašto nisi ostao u svojoj zemlji i učinio sve kako bi ju učinio boljom i kako bi gradili bolju budućnost?
Milad: Nije lako kad čuješ bombe, pucnjavu, kad ne možeš naći posao i imati sredstva za život. Rat sve u zemlji uništi. Prvo se boriš i boriš no onda poželiš otići. Čekaš dvije-tri godine no ništa se ne mijenja. Kako to podnijeti? Pitajte ljude koji su preživjeli rat. To nije lako, posebno kad vidiš ljude diljem svijeta kojima nije stalo do vas i žive normalnim životom. I misle da bi se ti, kao Sirijac, trebao boriti i ne živjeti normalan život. Nakon toga, odeš i pokušaš naći bolji život i bolje mjesto u ovom svijetu.
2. Kako ti je u Velikoj Britaniji? Nedostaje li ti dom? Hoćeš li se vratiti ako uvjeti u Siriji budu bolji?
Milad: Naravno, nedostaje mi dom, nema mjesta kao što je dom. Ako uvjeti budu bolji, puno Sirijaca bi, ne samo ja, otišlo natrag u Siriju. Britanija je za mene sada sigurno mjesto i mjesto gdje bih mogao graditi bolji život.
3. Koliko košta put iz Sirije do Britanije?
Milad: Otprilike 5,000 američkih dolara. Radio sam godinu i pol u Kairu kako bih si priuštio ovaj put. Dok sam bio u Kairu nadao sam se da će se nešto promijeniti u Siriji. Međutim, ništa se nije promijenilo i odlučio sam otići u Europu.
4. Zašto ne ideš u Dubai?
Milad: Pitajte to vlade u zemljama Zaljeva. Nemam odgovor. Mnogi Sirijci bi radije išli u arapske zemlje jer su razvijene, imaju novac i arapski im je materinji jezik. No oni su nam zatvorili vrata. Pitajte njih.
5. Gdje su žene i djeca?
Milad: Među izbjeglicama su mnoge žene i djeca, ali lakše je muškarcima izaći iz Sirije. Također, neće tjerati žene i djecu da se bore u vojsci. Muškarci se ne žele boriti za Assadov režim niti protiv njega.
6. Kazao si da ne želiš otkriti svoje ime zbog moguće odmazde na tvoju obitelj u Siriji. Kakav to čovjek ostavlja obitelj u ratnoj zoni?
Milad: Njima nije lako napustiti svoj dom i posao. Ja sam mlad. Nemam kuću i imam vremena tražiti posao i mjesto gdje ću živjeti. Mom ocu, na primjer, koji je šezdesetogodišnjak, nije lako donijeti odluku da napusti sve i ode. Otišao je nakon dvije godine, ne kad i ja, nakon što je shvatio da se ništa nije promijenilo i da stvari postaju sve gore.