Vođa srpskih radikala Vojislav Šešelj, koji se od ranije žali na kvalitetu hrane u pritvoru, u petak je na ročište Haaškoga suda donio ručak iz pritvorske jedinice kao dokaz da je 'hrana u pritvoru užasna', no nije naišao na previše razumijevanja suca Burtona Halla, koji mu je poručio da prigovore oko pritvorskih uvjeta rješava s tajništvom suda.
"Vi odbijate primiti dokaz", nije se, mašući porcijom hrane, dao smesti Šešelj koji se na ročištu trebao izjasniti o krivnji po nadopuni treće optužnice za nepoštovanje suda zbog objavljivanja podataka o zaštićenim svjedocima na njegovoj internetskoj stranici.
Iako je Šešeljev manevar da 'samo malo proba njagovog ručka' izmamio osmijeh na lice Halla,a on ipak nije pristao na Šešeljev kompromis. Naime, Srbin je ponudio da će ukloniti zaštićene podatke s internetske stranice ukoliko sudac pojede njegov ručak. No, Hall se nije dao smesti te je upozorio optuženika da pokušava pretvoriti postupak u farsu te je zaključio ročište.
Šešelj je prigovarao i što kamere u sudnici mijenjaju kadar kad on pokušava pokazati porciju hrane koju je donio među dokumentima na ročište.
Prije epizode s ručkom, Šešelj je održao monolog u kojem je objasnio da se ne može i dalje izjasniti o krivnji za nepoštivanje suda jer, zbog nadzora svih njegovih komunikacija koje su uvedene kako bi se spriječilo daljnje otkrivanje identiteta svjedoka, ne može ostvariti pravo na pravnu pomoć bez "špijunskog prisluškivanja".
Šešelj je doktor prava i profesor je na beogradskom pravnom fakultetu.
Najavio je i kako će zatražiti tisuću eura odštete od suda zbog uskraćivanja prava na pravnu pomoć a što je kod njega izazvalo 'nesanicu, nevjerojatno psihičko stanje, osjećaj osamljenosti i napuštenosti'.
Sudac nije reagirao na njegovo izlaganje nego je po njegovu završetku izvijestio Šešelja kako je u njegovo ime evidentirao da se ne osjeća krivim za nepoštivanje suda.
Šešelju se u Haagu sudi zbog ratnih zločina počinjenih na području Hrvatske, BiH i protiv vojvođanskih Hrvata a do sada je dva puta osuđen zbog nepoštivanja suda odnosno otkrivanja identiteta zaštićenih svjedoka, prvi put na 15 a drugi put na 18 mjeseci zatvora.