Do danas je vatra teško ranila jednu osobu i spalila 20 domova. Dužnosnici uvjeravaju da nuklearno postrojenje Hanford nije još neposredno ugroženo, ali da je premješteno 7 000 stanara i službene tajne. Čini se da je, bar što se tiče osjetljivog materijala, slučaj Los Alamos, gdje su nestale nuklearne tajne, podučio oprezu američke vlasti.
U gašenju požara koji je zahvatio područje od 80 000 hektara sudjeluje 750 vatrogasaca, pet aviona i 8 helikoptera.
U nuklearnom postrojenju Hanford smještene su velike količine radioaktivnog otpada zaostalog od raznih projekata izrade nuklearnog oružja. U srijedu je vatra zakratko zaprijetila jednom od skladišta postrojenja u kojem je smješten radioaktivni otpad. Požar je nakon toga prešao rijeku Yakima i spalio nekoliko kuća blizu Benton Citya.
Iako je prijetnja za sada otklonjena, vatrogasci se plaše da bi vjetar koji puše brzinom od 50 kilometara na sat, mogao potjerati plamen prema suhom žbunju u blizini nuklearnog postrojenja. Smjer vjetra je nepredvidljiv i ne može ga se nadzirati.
Postrojenje je izgrađeno tijekom 1940-ih za vrijeme projekta Manhattan unutar kojega su izgrađene prve atomske bombe bačene na Japan. U spremištu se je vremenom skladištila radioaktivna tvar plutonij. Vatra bi mogla zahvatiti velike količine plutonija i izbaciti ih u zrak. Za sada nema znakova povišene razine radijacije.