Znanstvenici čije je istraživanje objavljeno u časopisu Journal of Pediatrics utvrdili su da je postotak masnog tkiva kod djece manji što je više minuta dnevno provedenih u fizičkim aktivnostima poput brzog hoda ili intenzivnijeg vježbanja. No vrijeme koje su proveli u izležavanju nije imalo nikakvog učinka na masno tkivo.
"Naše istraživanje potvrđuje važeće preporuke o fizičkim aktivnostima i to je ono što želim da ljudi znaju", kazala je voditeljica istraživanja Soyang Kwon, pedijatrica s Northwestern sveučilišta u Chicagu.
Američko ministarstvo zdravlja preporučuje djeci i tinejdžerima brzo hodanje (oko 5,6 km/h) 60 minuta dnevno.
Znanstvenici su u okviru istraživanja proučili podatke o skupini od 277 dječaka i 277 djevojčica čije je zdravstveno stanje i razina fizičkih aktivnosti praćena tijekom deset godina.
U kategoriji 13-godišnjaka dječaci koji su proveli najmanje vremena u fizičkim aktivnostima imali su oko pet kilograma masnog tkiva više od vršnjaka koji su najviše vježbali. Kod djevojčica u toj dobi one koje su najmanje vježbale imale su 3,2 kilograma masnog tkiva više od onih koje su vježbale najviše.