REBIĆ ZABIO U EINTRACHTOVOM DEMOLIRANJU ŠAHTARA: / Dalje prošli Arsenal, Red Bull, Zenit...

Odigrana je prva polovica prve runde nokaut faze Europa lige

21.2.2019.
21:09

Arsenal je šokantno poražen u Bjelorusiji u prvom meču 1/16 finala Europa lige, ali je danas na svom Emiratesu vratio stvari na svoje mjesto protiv BATE-a. Topnici su upisali laganu pobjedu rezultatom 3:0 i tako prošli u osminu finala.

Do lagane pobjede je došao još jedan veliki favorit za trofej osvajača Europa lige. Ancelotti se nije odlučio za najjači sastav pošto je njegov Napoli i u Švicarskoj slavio s 3:1, a večeras je u revanšu na svom stadionu svladao Zurich s 2:0.

Valencia je večeras na svojoj Mestalli svladala Celtic s minimalnih 1:0 pa je nakon pobjede od 2:0 iz prvog susreta lagano došla do osmine finala Europa lige. Pobjedonosni gol za Šišmiše je večeras postigao Kevin Gameiro u 70. minuti susreta.

U sljedeću rundu natjecanja kvalificirale su se ekipe Eintrachta, Salzburga, Villareala, kao i ekipa Zenita. Iako je u prvom susretu poražen s 2:1, Salzburg je već u prvom poluvremenu revanša pokazao da je bolji protivnik, a na kraju s četiri komada prošao dalje.

Rebić ponovno zabio

Ekipa Eintrachta je nakon 2:2 u prvom meču kada su gostovali kod Šahtara, bila sigurna na domaćem terenu te je pobjedom od 4:1 osigurala prolazak dalje. Jović je svojim 20. golom u sezoni doveo domaće u vodstvo od 1:0 u 23. minuti. Četiri minute kasnije Haller s bijele točke donosi vodstvo od 2:0 Eintrachtu.

Gosti su preko Moraesa u 64. minuti smanjili vodstvo Eintrachta na 2:1 i tako vratili tračak nade u prolaz dalje. Sve nade srušio im je Haller svojim drugim golom u 80. minuti, a Rebić je u 88. minuti svojim golom potvrdio pobjedu i prolazak dalje svoje ekipe.

Villareal je na domaćem terenu remizirao sa Sportingom 1:1 i taj rezultat je domaće odveo u sljedeću rundu natjecanja. Villareal je gubio sve do 80. minute, a onda je gol koji je ekipu iz Španjolske poslao dalje, postigao Fornals. Zenit je na domaćem terenu svladao ekipu Fenerbahčea i tako osigurao prolazak dalje. Slavili su domaći rezuultatom 3:1.