DOS je zatražio poništavanje 142.000 glasova s biračkih mjesta na Kosovu, za kandidata ljevice Slobodana Miloševića. DOS ima dokaze da su ti glasovi dobijeni na biračkim mjestima koja uopće nisu bila otvorena ili u sredinama gdje žive Albanci, koji su bojkotirali izbore.
Najdrastičniji primjer manipulacije glasovima je, ističe DOS, onaj iz Prizrena, gdje je po podacima izborne komisije za Miloševića glasovalo 7.000 Albanaca, pripadnika Zaštitnog korpusa Kosova. Biračko mjesto bilo je, naime, u jednom bivšem objektu Vojske Jugoslavije gdje je sada smješten Zaštitni korpus. Voditelj UNMIK-a na Kosovu Bernard Kouchner potkrijepio je podatke DOS-a, izjavivši da je po njihovoj evidenciji na Kosovu glasovalo samo 45.000 birača.
Ukoliko izborna komisija prihvati prigovor DOS-a i poništi izmišljene glasove s Kosova, Koštunica bi bio pobjednik u prvom krugu prdsjedničkih izbora sa 50,35 posto glasova. Očekuje se negativan odgovor komisije i DOS će problem iznijeti pred Ustavni sud. Njegovo izaslanstvo posjetilo je predstavnike ovog suda i upozorilo ih na "sudbonosnu" odluku koju moraju donijeti kad pred njih dođe žalba DOS-a. Članovi izaslanstva DOS-a nisu, međutim, bili ohrabreni i ne vjeruju da će odluka Ustavnog suda biti u korist oporbe.
Ima najava da bi se postizborna kriza mogla riješiti međunarodnom arbitražom, ponovnim brojanjem glasova. Usluge stručnjaka ponudile su za sada grčka i norveška vlada. U međuvremenu nastavljaju se prosvjedi građana, koji, kako se najavljuje, neće prestati sve dok Slobodan Milošević "ne shvati da više nije predsjednik" i dok Vojislav Koštunica ne bude službeno proglašen pobjednikom.