Predstava u stihovima Svinjac nastala na temelju Pasolinijeva teksta u režiji Stanislasa Nordeya predstavljena je na statičan, gotovo bismo mogli reći geometrijski način. No, iako vizualno vrlo zanimljiva, pročišćena, naglasak je prije svega stavljen na tekst, gestu i muzikalnost a manje na vanjske podražaje toliko omiljene u teatru efekata.
Glavni konflikt drame dešava se u liku mladog Juliana koji se mučen neuzvraćenom ljubavlju prema djevojci Idi te neshvaćen od moćnih njemačkih roditelja industrijalaca koji su oblilježeni naci prošlošću i zločinima - povlači u svijet mira, arkadije i samoće što ga simbolizira svinjac. Razdiran vlastitim sumnjama outsider Julian je otjelovljenje filozofa koji se povlači iz društva te iskušava drugačije načine življenja. Iako je godina 1968. Juliana u svinjcu posjećuje filozof Spinoza koji pokušava razriješti Julianove dileme. No usprkos svemu Julian ne uspijeva promijeniti društvo u kojem živi i na kraju završava tragično pojeden od svinja.
Prateći svaku rečenicom pokretom ruke bilo horizontalnim ili vertikalnim glumci kao da muzički izgovaraju svoju partituru te pridnose stvaranju melankolične atmosfere. Iako je predstava bila titlovana na displayu glumci grupe Compagnie Nordey izjavili su prije predstave da nije nužno razumjeti svaku riječ da bi se u predstavi i uživalo.