Potresna priča: 'Znam da me tata Mijo gleda s neba'

Dinamov vratar Ivan Kelava svojevrsni je junak HNL-a. U 22. godini srušio je rekord Dinamove vratarske legende Željka Stinčića, branivši čak 984 minute bez primljenog gola.

30.11.2010.
11:59

arti-201006200098006Prije nekoliko godina u javnost je iz maksimirskih krugova plasirana priča o dva Dinamova sjajna mlada golmana - Filipu Lončariću, koji, doduše, ima problema s poštivanjem discipline, i Ivanu Kelavi, sigurnom mladom čuvaru mreže, koji 'ipak nije talent kao njegov dvije godine stariji kolega'.

arti-201011280024006No, brzo se sve promijenilo. Kelava je postao prvi vratar Dinama, a krajem ove godine srušio je i rekord legendarnog modrog golmana Željka Stinčića. Izdržao je na vratima 984 minute bez primljenog pogotka, a zadnji puta je loptu iz mreže vadio 16. listopada u Osijeku. arti-201011270281006Nije pokleknuo niti u Rijeci prošle subote, kada je sjajnom procjenom obranio jedanaesterac i osigurao Dinamu 2:0 pobjedu. Ivan je za 24sata otkrio da mu snagu u najtežim trenucima daje pokojni otac Mijo, koji je u 49. godini umro od srčanog udara.

arti-201011260071006"Saznao sam na juniorskom turniru u Adelaidu u Australiji. Odmah sam se vratio kući", ispričao je Keleva, koji je ocu u spomen na srcu istetovirao njegovu sliku i latinski natpis 'semper in corde meo' (uvijek u mom srcu).

"Sve svoje uspjehe posvećujem njemu. On mi je najveći uzor i najzaslužniji je za moju karijeru. To je čovjek koji me zadužio. Sve što sam postigao zahvaljujem njemu i znam da me čuva gore s neba", kaže mladić koji je svoj vratarski uzor našao u NHL-u.

arti-201011270289006"Henrik Lundqvist, golman hokejaša Rangersa. Išao sam u New York gledati ga uživo, upoznao se, zbog njega sam i uzeo broj 30. Ove godine, za božićne praznike, idem opet. Već sam kupio ulaznice za četiri utakmice Rangersa."

S obzirom na vrhunske predstave u Dinamu, nameće se i pitanje poziva u A reprezentaciju Hrvatske.

"Ne želim se nametati preko medija. Neka Bilić sam odluči jesam li za repku ili nisam."