Pogledajte kako se Brazil raspao u samo 45 minuta!

Nakon što su u prvom dijelu igrali odlično i vodili 1:0, Brazilci su se sasvim raspali u drugih 45 minuta.

2.7.2010.
19:56

Port Elizabeth. Stadion Nelson Mandela Bay. Sudac: Yuichi Nishimura (Japan). Strijelci: 0:1 - Robinho (10), 1:1 - Felipe Melo (53-ag), 2:1 - Sneijder (68).

NIZOZEMSKA (4-2-3-1): Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Kuyt, Van Bommel, Sneijder, de Jong, Robben - Van Persie (od 85. Huntelaar)

BRAZIL (4-3-1-2): Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos (od 62. Gilberto) - Melo, Gilberto Silva, Dani Alves, Kaka - Robinho, Luis Fabiano( od 77. Nilmar) Nizozemska je po četvrti put u svojoj povijesti, prvi put nakon 12 godina, izborila plasman u polufinale SP-a nakon što je u četvrtfinalu u Porth Elizabethu preokrenula vodstvo Brazila u pobjedu 2:1.

Brazil je zatresao mrežu već u osmoj minuti kada je Dani Alves uletio iza nizozemske obrane i na drugoj stativi pronašao Robinha koji je poslao loptu u gol.

arti-201007020417006No pomoćni sudac je, na čuđenje brazilskih nogometaša, s ogromnim zakašnjenjem podigao zastavicu. Offside je bio, ali na samom početku akcije, pa ostaje pitanje zašto je pomoćnik toliko dugo čekao!

Zato je sve čisto bilo dvije minute kasnije kada je Felipe Melo poslao fenomenalnu dubinsku loptu kroz srce nizozemske obrane, a prihvatio ju je Robinho i lakoćom plasirao u mrežu pored nemoćnog Stekelenburga!

Brazil je bio odličan u prvom poluvremenu, kontrolirao igru i rezultata, a posebno se pamte dvije akcija koje su bile za nogometne udžbenike.

U obje je sudjelovao čak pet Brazilaca, a prvu je u vanjski dio mreže zapucao Maicon, dok je kod druge Kaka ciljao gornji kut nizozemskih vrata, ali je Stekelenburg vrhunskom paradom odbio loptu u korner.

Na početklu drugoga poluvremena kao da je iz svlačionice istrčao sasvim drugi Brazil, a Nizozemci su zagospodarili travnjakom i s(p)retno izjednačili već u 53. minuti.

Sneijder je ubacio pred brazilska vrata, Julio Cesar je krenuo na loptu, ali prvi ju je zahvatio Felipe Melo, promijenio joj smjer i zatresao vlastitu mrežu. Ovaj autogol je dao krila Tulipanima koji su puno žustrije od Carioca krenuli po pobjedu.

Peterostruki svjetski prvak je potpuni šok doživio u 68. minuti kada je Nizozemska došla u vodstvo pogotkom Sneijdera nakon kornera. Ubacio je Robben, Kuyt je prebacio loptu, a vezni igrač Intera je ostao sasvim sam na pet metara te glavom pogodio mrežu.

Među Brazilce se tada uvukla velika nervoza pa su pet minuta kasnije ostali s igračem manje. U 73. minuti je pocrvenio Felipe Melo jer je nagazio Robbena dok je ležao na travi i sudac Nishimura ga je opravdano iskučio iz igre.

Olabljeni Brazil do kraja utakmice nije uspio izjednačiti te u šoku napušta JAR s neispunjenom misijom osvajanja šestog naslova svjetskog prvaka.

Podsjetimo, Brazilci su i prije četiri godine zaustavljeni u četvrtfinalu, a tada ih je izbacila Francuska. Nizozemska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Urugvaj - Gana.

Udarci: 10 - 15 Udarci u okvir: 4 - 4 Prekršaji: 20 - 20 Korneri: 4 - 8 Zaleđa: 2 - 2 Žuti kartoni: 4 - 1 Crvani kartoni: 0 - 1 Posjed lopte: 51% - 49%