Pogledajte kakav su smiješan gol zabili Slovenci!

Sve i da hoćemo nismo mogli zamisliti lošiju igru naših susjeda i Alžira u skupini C. Iako su Alžirci proglašeni savršenim autsajderima, Dežela je igrala blijedo dok ju nije pomilovala sreća.

13.6.2010.
17:05

Skupina C Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Carlos Batres (Gua). Strijelci: 0:1 - Koren (79). Crveni karton: Ghezzal (72). ALŽIR: Chaouchi - Yahia, Halliche, Bougherra - Kadir (Guedioura, 82), Yebda, Lacen, Belhadj - Ziani - Djebbour (Ghezzal, 57), Matmour (Saifi, 82). SLOVENIJA: Handanović - Brečko, Cesar, Šuler, Jokić - Birsa (Pečnik, 82), Radosavljević (Komac, 85), Koren, Kirm - Dedič (Ljubijankič, 53), Novakovič. Statistika utakmice: Udarci: 10 - 6 U okvir: 2 - 4 Korneri: 4 - 3 Prekršaji: 17 - 10 Posjed lopte (%): 48 - 52 arti-201006090435006Slovenski nogometaši zabiježili su povijesnu, prvu pobjedu na Svjetskim prvenstvima svladavši u Polokwaneu Alžir s 1:0 pogotkom Roberta Korena u 79. minuti.

arti-201006130051006U vrlo slaboj utakmici, u kojoj su oba trenera igrala izuzetno oprezno s po jednim napadačem, ništa se posebno, osim nekoliko udaraca izdaleka, nije događalo do 72. minute.

arti-201006120291006Tada je alžirski napadač i igrač Siene Abdelkader Ghezzal dobio drugi žuti karton zbog nepotrebnog i glupog igranja rukom, te je Alžir ostao s deset igrača. Ghezzal je ušao u igru u 58. minuti i uspio je u 14 minuta skupiti dva žuta kartona, no Alžir je na utakmici imao još jednog tragičara - vratara Faouzia Chaouchia.

arti-201006120295006U 79. minuti kapetan Slovenaca Koren je uputio mlak udarac prema vratima, a alžirski vratar se tragikomično bacio i praktički sam ugurao loptu u mrežu. Za Alžirce je ovaj poraz vjerojatno i koban jer sljedeću utakmicu igraju s Englezima, dok Slovenci puni samopouzdanja dočekuju Amerikance u utakmici koja bi mogla odlučiti tko će u osminu finala.

Osim pobjede Slovenaca, utakmica u Polokwaneu će ući u povijest kao prva koja nije odigrana na poptuno travnatom terenu s obzirom da je travnjak stadiona Peter Mokaba djelomično napravljen od sintetičkog materijala.