'Ovaj mali je bolji i od Dražena Petrovića!'

'Je li Manu Ginobili najbolji stranac NBA lige u povijesti?', postavio je Charles Barkley zanimljivo pitanje u emisiji 'Inside the NBA' i potaknuo raspravu koja je odjeknula i do Hrvatske.

19.12.2010.
18:27

arti-201010050258006Nekad legendarni košarkaši, a danas komentatori, Kenny Smith i Charles Barkley, otvorili su prošlog petka zanimljivu temu. Nakon tijesne pobjede San Antonio Spursa nad Denver Nuggetsima, u kojoj je blistao Argentinac Manu Ginobili, Barkley je postavio pitanje:

"Je li Manu Ginobili najbolji stranac u NBA-u svih vremena?".

arti-20091220024100633-godišnji argentinski košarkaš igrao je sjajno u posljednjoj četvrtini, a zabio je i ključni koš te iznudio prekršaj Carmela Anthonyja u posljednjem napadu Denvera.

arti-201003170463006To je impresioniralo slavni dvojac u studiju emisije 'Inside the NBA' i Barkley je Ginobilija već odlučio proglasiti 'najboljim', kad se Kenny Smith sjetio Dražena Petrovića...

arti-201006070163006"Imam veliko poštovanje prema Draženu, ali mislim da je ovaj mali bolji i od njega. Dražen je bio strašan strijelac, ali mislim da nikad ne bi ovako znao iznuditi prekršaj", rekao je Barkley, ali mu je Smith odmah upao u riječ.

"Uuu, ne znam da je baš bolji od Dražena. Dražen bi im utrpao 40 koševa pa ne bi ni morao iznuđivati prekršaje", zaključio je Smith u prilično glasnoj raspravi.

Inače, vodeća momčad NBA lige nastavila je nizati pobjede i ovoga vikenda. U subotu su na parketu svog AT&T Centra nakon produžetaka pobijedili Memphis Grizzlies 112:106 ubilježivši 23. pobjedu sezone uz svega tri poraza.

Bila je to treća uzastopna utakmica u kojoj su Spursi došli do pobjede u posljednjim sekundama, te osma pobjeda u nizu. ovoga puta, domaćine je do slavlja vukao Tony Parker koji je 16 od svojih 37 koševa zabio u četvrtoj četvrtini i produžetku. Ginobili je dodao 15 koševa i 9 asistencija.