U pismu uredništvu lista Frank Brozovich, predsjednik CAA, podsjeća da je prema podacima CIA-e, objavljenima svojedobno u "New York Timesu", kao i u osam različitih izvještaja State Departmenta potvrđeno da su "90 posto ratnih zločina (na području bivše Jugoslavije), počinili Srbi".
"Washington Times" je proteklog vikenda ustupio komentatorski prostor Dougu Bandowu, znanstvenom suradniku washingtonskog Cato instituta. Pod naslovom "Ruševine rata", on je nastojao dokazati štetnost američke politike - od priznanja neovisnosti Hrvatske do prešutne suglasnosti s operacijom "Oluja". Bandow piše da su zločini nad Srbima u tzv. Krajini trajali do 1998. godine.
Neskrivenom jednostranošću nastavlja "ta zlodjela - zapravo ratni zločini - naravno, ne opravdavaju loše ponašanje Srba". Na drugom mjestu Bandow podržava secesiju jer, "ako su Hrvati zasluživali svoju državu zašto ne bi i Srbi". "Novoj neovisnoj Hrvatskoj na čelu je bio Franjo Tuđman, antisemitski bandit koji nije želio jamčiti nikakvu zaštitu srpskoj manjini", piše komentator "Washington Timesa".
On, na koncu, politiku SAD-a i Zapada naziva "pokvarenom", jer je, navodno, "zahtijevala da Srbi uvijek i svugdje ostanu na milost i nemilost svojih neprijatelja". U odgovoru CAA se kaže da Bandow "pokušava podmetati propagandu Slobodana Miloševića".
Podsjeća se na 12 tisuća ubijenih civila i 700 tisuća prognanika u Hrvatskoj zbog srpske agresije 1991. godine. Pristranost komentatora washingtonskog dnevnika CAA potvrđuje njegovim svjedočenjem pred kongresnim Odborom za međunarodne odnose u ožujku 1999. godine. Bandow je tada u raspravi o zračnim udarima NATO-a rekao da "sukobi na Kosovu teško da dostižu razinu zločina u današnjem svijetu, a sigurno ne predstavljaju genocid".
Protiv gledišta koje je u tekstu "Ruševine rata" iznio Bandow oglasio se i čitatelj "Washington Timesa", Hrvoje Lukatela iz Kanade. On podsjeća na ustavna prava republika članica bivše SFRJ na samoopredjeljenje i odcjepljenje, provedeni referendum u Hrvatskoj 1990. godine i priznanje unutrašnjih granica kao međunarodnih.