NOGOMET: / Bayern obranio naslov prvaka

Nevjerojatni gostujući poraz "apotekara" od Unterhachinga donio je Bavarcima 16. naslov u povijesti

20.5.2000.
23:48

Bayern je na Olimpijskom stadionu svladao Werder s 3:1, no Bavarci za obranu titule ponajviše mogu zahvaliti nogometašima Bayera. Momčad iz Leverkusena prokockala je tri boda prednosti uoči posljednjeg kola, kod osrednjeg Unterhachinga izgubila s 2:0, na kraju zbog lošije gol-razlike poklonila Bayernu naslov najboljeg.
Bayer je jurio svoj prvi naslov u 96 godina dugoj povijesti, ali potop svih leverkusenskih nada u 20.minuti autogolom je najavio Michael Ballack. Priču je dovršio bivši Bayernov igrač Markus Oberleitner u 72.minuti. Mali klub iz predgrađa Munchena, koji je ove sezone tek ušao u Bundesligu, svom "starijem bratu" donio je "najveći zgoditak".
Bayern je u Munchenu već nakon 16 minuta vodio s 3:0. Dva gola postigao je Carsten Jancker, jedan Brazilac Paulo Sergio.
Iz lige su ispali Ulm, Arminia i Duisburg.