Rekordan niz Philadelphije

Allen Iverson odveo je "Sixerse" do boljeg početka sezone, nego što su to uspjeli Wilt Chamberlain, Julius Erving ili Charles Barkley.

18.11.2000.
20:26

Čini se kako ništa ne može zaustaviti "zahuktalu" Philadelphiju. Unatoč velikom samopouzdanju, sinoć su to morali priznati i igrači Miami Heata. Pogotovo nakon uvjerljive pobjede Kukočeve momčadi, koja je goste s Floride ispratila s 21 košem "plusa" - bilo je 94:73 za domaćine...

Devet pobjeda zaredom na otvaranju sezone. To u dresu "sixersa" nije uspjelo niti velikanima poput Wilta Chamberlaina, Juliusa Ervinga ili Charlesa Barkleya. O snazi današnje postave Philadelphije govori i podatak da je posljednji niz od devet uzastopnih pobjeda ova momčad ostvarila još daleke 1990. godine.

Najzaslužniji za sinoćnju pobjedu bio je Allen Iverson, koji je postigao 19 koševa, uz pet asistencija i šest skokova. Doduše, šut iz igre nije ga služio (osam ubačaja od 18 pokušaja), ali sumnjamo da mu je na kraju netko zamjerio. Pripomogli su mu Eric Snow s 14, te Tyrone Hill s 12 koševa. Toni Kukoč u igri je proveo 16 minuta - dovoljno za 6 koševa, te po dva skoka i asistencije. Kod Miamija, koji je igrao bez ozlijeđenoga Eddieja Jonesa, veliki problem stvorila je ozljeda Tima Hardawaya, koji je u trećoj četvrtini napustio parket i više se nije vraćao u igru. Do tog trenutka, Hardaway je postigao 14 koševa, a epitet najboljeg strijelca gostujuće momčadi preoteo mu je Brian Grant sa 16 poena.

Razdoblje koje je pred nama pokazat će jesu li "sixersi" doista toliko snažni - od sljedećih 11 utakmica, Philadelphia će čak devet igrati u gostima.

Niti 30 koševa Reggieja Millera nije uspjelo spriječiti svršetak Indianinog niza od pet uzastopnih pobjeda. Kako i bi, kad su u redovima Golden Statea posebno raspoloženi bili Antawn Jamison i Erick Dampier. Jamison je domaćinima "utrpao" 30, Dampier 20 poena... Uz to, gosti su Pacerse ograničili na samo 38.5% posto ubačaja, što je najgori učinak Indiane u ovoj sezoni.

Indiana je uoči posljednje četvrtine zaostajala čak 13 koševa. Međutim, nakon velike serije, semafor je uskoro pokazivao rezultat 84:84. Ipak, u završnici susreta uspješniji su bili Warriarsi, odnijevši zasluženu pobjedu 92:90, kojom su prekinuli neugodan niz od sedam poraza. Uz Jamisona i Dampiera, solidnu partiju pružili su i Hughes (19 koševa i 8 skokova), Blaylock (11 koševa, po sedam skokova i asistencija) te Keefe (šest koševa i 12 skokova). Kod domaćina, Miller nije imao dostojne pomagače - Croshere je ubacio 14 koševa uz 10 skokova, a Travis Best 12, uz jednako toliko asistencija. Žan Tabak proveo je na parketu 15 minuta, a za to vrijeme ostvario je "mršavi" učinak od po četiri koša i skoka.

"U ovakvom porazu, 20 tisuća koševa ne znači mnogo", izjavio je slavljenik Reggie Miller, koji je na ovoj utakmici postao jednim od samo 25-orice igrača u povijesti NBA lige, koji su tijekom karijere postigli više od 20 tisuća koševa.