Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Nasilje u Jeruzalemu: sedam mrtvih, na stotine ranjeno

Sedam Palestinca je ubijeno i 220 ranjeno u petak u sukobima s izraelskim snagama sigurnosti na platou džamija u istočnom Jeruzalemu, objavile su palestinske vlasti

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Palestinska autonomna uprava je, na sastanku kojim je predsjedavao palestinski predsjednik Jaser Arafat, odlučila subotu proglasiti danom žalosti. Akcija izraelskih vojnika je u priopćenju palestinskih vlasti nazvana "zločinom s predumišljajem", a izraelska je vojska optužena da je koristila prave metke u napadima na palestinske civile okupljene na molitvi u petak.

Palestinski čelnici upozoravaju da su sukobi prerasli u vjerski rat oko jeruzalemskih svetišta. U Gazi se stanje dodatno zaoštrilo, a palestinska policija uzvratila je vatru na pripadnike izraelske vojske.

U cijeloj Gazi, Zapadnoj obali, i istočnom, arapskom dijelu Jeruzalema Palestinci su stupili u opći štrajk, a zbog pogibije petorice Palestinaca proglašen je i dan žalosti.

Palestinci za izazivanje nasilja optužuju izraelskog oporbenog vođu, 'tvrdolinijaša' Ariela Sharona iz stranke Likud, koji je u četvrtak posjetio Brdo hrama, najspornije mjesto u Jeruzalemu i glavni kamen spoticanja u mirovnim pregovorima dviju strana. Gradonačelnik Jeruzalema, likudovac Ehud Olmert za "orkestriranje" nasilja optužio je palestinske snage sigurnosti, no ministar unutrašnjih poslova i privremeni ministar vanjskih poslova Shlomo Ben-Ami smatra da su neredi izbili spontano.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike