U spavaćoj sobi
Kada svoju bebu pripremate za spavanje postavite je na leđa ili bok u kolijevku s tvrdim, ravnim madracom i ne previše mekanom posteljinom. Time ćete smanjiti rizik od ugušenja i sindroma nagle smrti djeteta. Kako biste spriječili ugušenje, nikad ne stavljajte bebu u krevet odraslih.
Pazite na čvrstoću kolijevke. Ona ne smije biti rasklimana, ne smije joj nedostajati neki dio; tako ćete spriječiti ugušenje i davljenje slomljenim dijelovima kolijevke.
Nikada ne postavljajte kolijevku u blizinu prozora ili uzice zavjesa. Tako ćete spriječiti davljenje uzicom i pad kroz prozor.
U kupaonici
Lijekove i preparate za čišćenje držite u spremištima sa sigurnosnim poklopcima. Tako ćete spriječiti trovanje.
Uvijek prije kupanja provjerite temperaturu vode kako biste spriječili opekline na djetetovoj osjetljivoj koži.
Nikada ne ostavljajte djecu samu u kadi ili blizu vode, čime ćete spriječiti utapanje.
U kuhinji
Ne ostavljajte bebu samu u stolici, uvijek koristite sigurnosne poveze. Tako ćete spriječiti ozljede od pada ili skliznuća iz stolice.
Rukohvate posuda na štednjaku držite okrenute prema zidu da biste spriječili opekline.
Zaključavajte proizvode za čišćenje, noževe, šibice i plastične vrećice. Na taj ćete način spriječiti otrovanje, posjekotine, opekline i ugušenje.
U ostalim prostorijama
Ugradite detektore za dim na svakom katu svvojeg doma, osobito u blizini spavaonica; mijenjajte baterije svake godine. Time ćete spriječiti smrt i ozljede od požara.
Koristite sigurnosna vrata na stepenicama, i sigurnosne poklopce na utičnicama za električnu energiju, čime ćete spriječiti padove i strujne udare.
Sve sitne predmete, uključujući male igračke i balone, držite skrivene od male djece. Tako ćete spriječiti ugušenje.