Modriću je neugodno: Nemojte pisati o mojoj plaći!

'Hrvatska je u recesiji, ekonomska situacija je jako teška i ne volim kada se olako razbacuju brojkama', rekao je arhitekt igre hrvatske reprezentacije engleskim medijima.

8.8.2010.
14:41

Luka Modrić je krajem svibnja potpisao novi ugovor s Tottenhamom i produžio vjernost londonskom klubu sve do 2016. Nagrada za to bila je bogata – nova plaća od 70.000 funti tjedno čime je hrvatski reprezentativac ušao u ekskluzivni krug najbolje plaćenih igrača na White Hart Lineu.

No, skromnom Zadraninu je neugodno što se u ovo doba recesiji, pogotovo u Hrvatskoj, toliko piše o njegovoj plaći i htio je to dati do znanja engleskim medijima.

"Živciraju me svi ti natpisi o mojoj plaći. Hrvatska je u recesiji, ekonomska situacija je jako teška i ne volim kada se olako razbacuje brojkama", rekao je Modrić za Daily Mail.

Ahitekt igre Vatrenih još se oporavlja o nedavne ozljede zadnje lože, pa uopće nije bio u kombinacijama za posljednji pripremni susret uoči početka sezone protiv Fiorentine, odigran u subotu.

Tottenham je pred svojim navijačima slavio 3:2, a jedini je od hrvatski igrača zaigrao Niko Kranjčar. Vedran Ćorluka je svih 90 minuta prosjedio na klupi, dok je Modrić bio na tribini.

Gosti iz Italije su imali prednost 2:1 na poluvremenu zahvaljujući Albertu Gilardinu i Srbinu Ljajić (gol za Tottenham je zabio Pavljučenko), no u drugom dijelu je Harry Redknapp na teren poslao Huddlestonea i Kranjčar koji su okrenuli stvari u korist domaćina.

U 56. minuti je Huddlestone sjajno proigrao strijelca Robbieja Keanea za izjednačenje, potom je Kranjčar uzdrmao vratnicu, da bi nešto kasnije vratar Fiorentine Sebastian Frey krajnjim naporom spasio svoj gol nakon novog Kranjčarevog udarca. Pobjedu je samo minutu prije kraja utakmice Spursima donio iskusni Keane.