Mickelson osvojio US Master, Woods četvrti

Američki golfer Phil Mickelson osvojio je US Masters, prvi Grand Slam turnir sezone. To mu je treći naslov u Augusti nakon što je najbolji bio 2004. i 2006.

12.4.2010.
15:48

Phil Mickelson je turnir završio sa 272 udarca, tri manje od drugoplasirang engleskog golfera Leeja Westwooda.

Englez je bio vodeći uoči posljednjeg dana natjecanja, imao je udarac prednosti pred Mickelsonom. No, američki golfer odlično je odigrao posljednju rundu i uvjerljivo je slavio.

Za Mickelsona je ova pobjeda od posebnog značaja budući da je posljednjih godinu dana bio suočen sa teškim trenucima u privatnom životu jer su njegova majka i supruga oboljele od raka dojke.

Treće mjesto pripalo je Amerikancu Anthonyju Kimu (276), dok su četvrtu poziciju podijelili Koreanac K.J. Choi i najbolji igrač svijeta Tiger Woods (277),

Woodsu, koji četiri puta osvajao US Masters, ovo je bio prvi nastup nakon pet mjeseci izbivanja zbog seksualnog skandala, a svojom plasmanom je bio nezadovoljan.

"Četvrto mjesto nije ono što bi me zadovoljilo. U svaki turnir ulazim kako bi pobijedio, a to sam želio i ovaj puta. Kako je turnir odmicao, ja sam igrao lošije, posebno zadnja dva dana. Sada ću uzeti mali odmor kako bih analizirao situaciju", izjavio je Woods.