Messijev 100. gol za povijest!

U trećem međusobnom obračunu u zadnjih desetak dana Barcelona je drugi put svladala Sevillu.

17.1.2010.
14:05

Priča dana je ipak nenadmašni Lionel Messi koji je u dvoboju na Nou Campu postigao dva pogotka.

Argentinac je u 85. minuti podignuo vodstvo Barcelone na 3:0 postigavši 100. gol za katalonsku momčad u svim natjecanjima. S 22 godine je postao ujedno i najmlađi igrač u povijesti Barcelone kojem je to pošlo 'za nogom'. I tu nije bio kraj Messijevim čarolijama.

U sudačkoj nadoknadi majstorski je zabio i 101. gol u dresu Barçe nakon milimetarski preciznog dodavanja Erica Abidal. Argetninac je primio loptu između dvojice čuvara i nevjerojatnom lakoćom matirao vratara Palopa.

Prethodno su Sevillinog čuvara mreže, koji je u prvom poluvremenu domaće napadače dovodio do ludila, svladali njegov vlastiti igrač Julien Escude autogolom, te Pedro u 70. minuti na asistenciju Xavija.

Ovim trijumfom Barça je na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva pobjegla pet bodova najbližem pratitelju Real Madridu, koji je neočekivano posrnuo u Bilbau (0:1).

To je prvi trijumf nogometaša Athletic protiv Kraljevskog kluba nakon 19. veljače 2005. i deset uzastopnih poraza. Pogodak odluke zabio je španjolski reprezentativac Llorente već u drugoj minuti utakmice na San Mamesu. Bio je to njegov šesti prvenstveni pogodak ove sezone.

Treba reći da je nakon toga Real dominirao, gostujući nogometaši imali su loptu u svom posjedu 71 posto vremena, a uputili su čak 31 udarac prema vratima Athletica. Na njihovu žalost, domaći vratar Gorka Iraizoz imao je svoj dan.