Mandžukić srušio BiH prvaka!

Dinamo je u prijateljskom ogledu s mostarskim Zrinjskim slavio s minimalnih 1:0. Utakmica je odigrana u sklopu priprema za proljetni dio prvenstva, a privukla je veliko zanimanje gledatelja.

21.1.2010.
22:59

Mostar – Stadion pod Bijelim brijegom. Vrijeme svježe, teren mekan, neravan. Gledatelja oko 12.000. Sudac: Mirko Buljan (Mostar).

Strijelac:0:1 – Mandžukić (17).

Zrinjski:Hadžić – Marković, Šunjić, Ivanković, M. Aničić – Musa – Selimović, Zadro, Žižović, Stojanović – Kordić (još su igrali: Melner, Sušić, J. Aničić, Zovko, Slišković, Šarac, Dragičević, Pehar, Ferenc, Barbarić, Šiljeg). Trener: Dragan Jović.

Dinamo:Butina – Etto, Barbarić, Carlos, Ibanez – Sammir, Vrdoljak, Badelj, Morales – Slepička, Mandžukić (2. poluvrijeme: Vidaković - Vrsaljko, Barbarić, Cufre, Ibanez (Šitum) – Sivonjić, Calello, Mlinar, Antolić – Dodo, Kramarić). Trener: Krunoslav Jurčić. Odavno niti jedan susret na stadionu Pod Bijelim Brijegom nije privukao više zanimanja u Mostaru. Oko 12.000 gledatelja gledalo je susret između prvaka Hrvatske i prvaka BiH, a jedini pogodak postigao je Mario Mandžukić u 17. minuti susreta iskoristivši pogrešku obrane domaćina.

U prvome poluvremenu Zrinjski je dominirao i imao pet velikih prilika, no vratar Modrih, Tomislav Butina, je najzaslužniji što udarci Stojanovića i Zadre nisu završili u mreži, dok je udarac Markovića završio u vratnici.

U drugom dijelu oba trenera Nikola Jurčić i Dragan Jović promijenila su gotovo cijeli igrački sastav pa se igra razvodnila i nije bilo više puno prigoda.