KRAJ: / Zbogom Ronaldo, za Portugal je SP završeno!

Posljednji dvoboj osmine finala biti će ujedno i najjači dvoboj reprezentacija po FIFA-inoj ljestvici. Sudar Španjolske i Portugala je okršaj 2. i 3.

29.6.2010.
22:35

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Hector Baldassi (Argentina). Strijelac: 1:0 - Villa (63). Crveni karton: Costa (89). ŠPANJOLSKA (4-4-2): Casillas - Capdevila, Puyol, Pique, Ramos - Iniesta, Alonso (Marchena, 90+3), Sergio, Xavi - Villa (Pedro, 87), Torres (Llorente, 58). PORTUGAL (4-3-2-1): Eduardo - Coentrao, Alves, Carvalho, Costa - Meireles, Pepe (Mendes, 72), Tiago - Simao (Liedson, 72), Ronaldo - Almeida (Danny, 58).

Statistika utakmice: Udarci: 19 - 9 U okvir: 10 - 3 Prekršaji: 13 - 18 Korneri: 6 - 3 Posjed lopte (%): 61 - 39Kraj utakmice! Sjajna nogometna predstava u Cape Townu. Mnoštvo prilika na obje strane i pravo je čudo što smo vidjeli samo jedan pogodak. Furija će zahvaljujući Villi igrati u četvrtfianlu protiv Paragvaja.

DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Taktička zamjena u sastavu Furije, Marchena je ušao umjesto Alonsa.

89' - Novi šok i čini se konačni udarac za Portugal. Costa je dobio crveni karton zbog udaranja Capdevile.

87' - Još jedna velika prilika za Španjolce. Llorente je pucao glavom, Eduardo nije mogao do lopte, koja odlazi koji centimetar od lijeve vratnice. Druga izmjena kod Furije, ušao je Pedro, a izašao Villa.

85' - Coentrao je pucao iskosa s ruba šesnaesterca, no nije bilo opasnosti za Casillasa.

80' - Tiago je srušio Villu i zaradio prvi karton kod Portugalaca.

77' - Nova bombaDavida Ville s 20 metara, Eduardo je opet sjajno reagirao i paradom sačuvao svoju mrežu.

74' - Alonso je zaradio prvi žuti karton na utakmici zbog prekršaja.

72' - Dvostruka izmjena kod Portugala. Ušli su Liedson i Mendes, a izašli Pepe i Simao.

69' - Nove muke za Eduarda. Tukao je Ramos iskosa, a portugalski vratar krajnjim naporom skrenuo u korner.

63' - Gol za Španjolsku! Kakav snažan nalet Furije koja je u tri munute složila tri sjajne prilike pred vratima Portugala. Najprije je Eduardo skinuo zicer Llorenteu, da bi Villa nekoliko desetaka sekundi kasnije pucao snažno tik uz vratnicu. Nakon novog napada Villa je konačno zabio iz sjajne akcije, te iz drugog pokuašaj od grede svladao portugalskog vratara, kojemu je to prvi primljeni zgoditak nakon 333 minute!

58' - Po jedna izmjena u oba sastava. Kod Portugala Danny je ušao umjesto Almeide, a kod Furije je Llorente zamijenio Torresa.

51' - Prva velika prilika za Portugal u nastavku utakmice. Almedia je pokušao proigrati Ronalda, lopta je na petercu zakačila Puyola i prošla tik uz lijevu vratnicu. Casillas je već bio svladan i ne bi mogao regairati da je odbijanac išao u mrežu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Portugal i nakon 315 minuta na SP-u još uvijek nije primio pogodak. Nema promjena u sastavima obje reprezentacije.

Kraj prvog poluvremena! Vrlo sadržajnih 45 minuta. Početak je u potpunosti pripao Španjolcima koji su imali tri dobre prilike, no sve je zaustavio vrlo dobri Eduardo. Sredinom prvog dijela Portugalci su preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata bili su vrlo opasni pred vratima Casillasa.

PRVO POLUVRIJEME39' - Velika prilika Portugala koji se oslobodio početnog pritiska Španjolaca. Centrirao je Meireles, a za dlaku kratak na rubu peterca bio je Almedia.

37' - Ronaldo je opet pao u prodoru, tražio je Portugalac prekršaj, no njegov prijedlog nije zainteresirao argentinskog suca.

32' - Pokušao je Xavi s 20-ak metara, no njegov udarac, kao i Villin nekoliko minuta ranije nije pogodio okvir gola.

27' - Španjolska ima terensku inicijativu, veći posjed lopte (61-39), no Portugal je vro opasan iz kontri i prekida. Casillas je imao velikih problema pri obrani Ronaldovog slobodnjaka, no sve se dobro završilo po vratara Furije.

21' - Velika šansa za Portugal. Tiago je opalio s dvadeset metara, a španjolski golman odbio loptu u zrak, na nju je natrčavao Almeida, no Casillas se još jedanput bacio i spasio siguran pogodak ispred portugalskog napadača.

17' - Slobodni udarac Ronalda sa 30-ak metara - lak posao za Casillasa.

12' - Vrlo živ početak u Cape Townu. Obje momčadi su rastrčane, kreativne i opasne po gol suparnika.

7' - Capdevila je probio po krilu, sjurio se u 16-erac i tukao u prvi kut - još jedanput je spreman vrlo dobri portugalski vratar.

3' - Dobar početak Furije - prijeti i David Villa, no opet je uspješniji Eduardo, koji je ljut rekacijama svog obrambenog reda.

1' - Počela je utakmica u Cape Townu. Odmah na samom startu prijeti Torres, no Eduardo je obranio njegov udarac.

NAJAVA Portugalcima se za dvoboj sa Španjolskom vratio Deco, no on će utakmicu startati s klupe. Dvoboj susjeda, kako po zemljopisnom, tako i po FIFA-inom renkingu najveći je na ovo SP-u.

Pobjednik posljednjeg dvoboja osmine finale igrati će s Paragvajem u četvrtfinalu. Ulog je velik - pobjednik samo jedan. U tabora obje reprezentacije vlada dobra atmosfera i optimizam uoči večerašnjeg susreta.