KRAJ: / Englezi u šoku, Forlan zabio u 116. minuti!

Europska liga došla je do samog kraja, kao i veliki nogometni dan za stanovnike jugoistočnog Londona i Madrida.

12.5.2010.
22:40

Hamburg. Stadion Nordbank Arena. Gledatelja: 40.000. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija). Strijelac: 1:0 - Forlan (32), 1:1 - Davies (37), 2:1 - Forlan (116). ATLETICO MADRID: De Gea - Antonio Lopez, Dominguez, Perea, Ujfaluši - Simao (Jurado, 68), Raul Garcia, Assunçao, Reyes (Salvio, 78) - Aguero (Valera, 119), Forlan. FULHAM: Schwarzer - Konchesky, Hangeland, Hughes, Baird - Davies, Murphy (Greening, 119), Etuhu, Duff (Nevland, 84) - Gera, Zamora (Dempsey, 55). Statistika utakmice: Udarci: 27 - 11 Udarci u okvir: 11 - 4 Prekršaji: 15 - 17 Žuti kartoni: 3 - 1 Korneri: 9 - 2 Posjed lopte (%): 53 - 47 Kraj! Atletico je s dva pogotka Forlana slomio odlične Engleze i na kraju zasluženo osvojio naslov prvaka Europske lige.

Drugi produžetak:

119' - Posljednje izmjene u obje momčadi. Greening je ušao umjesto Murphyja, dok je kod Španjolaca Valera zamijenio Aguera.

116' - Goool! Forlan je majstorski reagirao na ubačaj Aguera i petom pospremio loptu iza Schwarzera. Čini se kako je lopta na putu do mreže dirala nekog od braniča engleske momčadi. Dvostruki strijelac zaradio je i opomenu zbog skidanja dresa prilikom proslave pogotka.

114' - Perea je zaradio opomenu zbog prekršaja na Dempseyju. Opravdana odluka, bila je to dobra prilika za protunapad Engleza.

107' - Prvi karton kod Madrižana zaradio je Salvio zbog prekršaja na braniču Fulhama.

106' - Petnaest minuta dijeli nas od konačne odluke. Hoćemo li vidjeti pogodak ili će o pobjedniku odlučivati jedanaesteraci?

Prvi produžetak:

105' - Aguero je pokušao s ruba šesnaesterca, no njegov udarac blokirao je Konchesky. U nastavku akcije - španjolski navijači počeli su slaviti - no veselje je trajalo svega nekoliko sekundi, točnije kada su shvatili da je Aguero sa samo nekoliko metara iz gužve pogodio vanjski dio mreže.

101' - Gužva ispred vrata Fulhama, no u posljednji trenutak ispred Forlana očistio je Hangleand.

91' - Nakon kratkog odmora utakmica je nastavljena. Igrat će se dva puta po 15 minuta. Obje momčadi izgledaju pomalo umorno, a oba trenera imaju pravo na još jednu izmjenu.

Drugo poluvrijeme:

Nakon 90 minuta na semaforu je ostao rezultat iz prvog poluvremena (1:1). Odluka o pobjedniku past će u produžecima ili eventualnim jedanaestercima.

87' - Garcia je pokušao iz velike daljine, no njegov udarac nije pogodio okvir engleskog gola.

84' - Druga izmjena kod Engleza. Duff je izašao iz igre, a umjesto njega na travnjaku je Nevland.

78' - Nova promjena kod Atletica. Igru je napustio Reyes, a na terenu je Argentinac Salvio.

75' - Aguero je tukao iz slobodnjaka sa 30 metara, no bio je to lak plijen za vratara Fulhama.

68' - Iz igre je izašao Simao, a na terenu je Jurado. Prva izmjena kod Španjolaca.

63' - Prvu opomenu na utakmici zaradio je Hangeland zbog prekršaja na Agueru.

60' - Odličan pokušaj strijelca Daviesa i još bolja obrana mladog vratara Atletica. Fulham u nastavku utakmice djeluje puno bolje.

55' - Prva izmjena na utakmici. Umjesto 'nevidljivog' Zamore u igru je ušao Dempsey.

46' - Oba trenera nisu napravila nikakve promjene u sastavima. Momčadi nastavljaju s istim postavma kao i na početku susreta.

Prvo poluvrijeme:

Kraj prvog poluvremena. Vrlo dobrih 45 minuta finala Europske lige u Hamburgu. Obje momčadi postigle su po jedan pogodak, a bilo je još nekoliko dobrih prilika, no i vratari Atletica i Fulhama vrlo dobro odrađuju svoj dio posla.

43' - Opet je na sceni večeras sjajni Forlan. Urugvajac je tukao oštro po podu, a Schwarzer krajnjim naporom odbio u korner.

37' - Za manje od pet minuta Fulham se vratio u igru! Zamora je prvo imao odličnu priliku na desetak metara, no napadač engleske momčadi sve je zakomplicirao. Na kraju se ipak lopte dokopao Gera i sjajno pronašao Daviesa koji iz voleja pogađa za 1:1.

32' - Goool! Reyes je napravio velik dio posla na desnoj strani, ubacio loptu za Aguera, koji je loše tukao iz voleja. No, 'otpadak' je pokupio Forlan i matirao vratara Fulhama. Mirisalo je na zaleđe, no suci se nisu oglasili.

28' - Dominguez je pokušao glavom nakon prekida - Schwarzer spreman.

20' - Zaprijetili su Englezi i preko Daviesa, no na vratima Madrižana siguran je 19-godišnji De Gea.

17' - Gera je tukao iz voleja sa 15-ak metara, no udarac nije ugrozio vratara španjolske momčadi.

16' - Pritisak Španjolaca - novi pokušaj Reyesa, no na vratima Fulhama spreman je Schwarzer.

12' - Prva prava prilika na utakmici. Brzi kontranapad Atletica, a loptu prima Forlan na rubu šesnaesterca - Urugvajac je tukao dobro, no njegov udarac pogađa vratnicu.

8' - Uvodne minute dvoboja protječu većinom bez pravih uzbuđenja. Prvi pokušaj Atletica završio je u bloku. Tukao je Raul Garcia.

1' - Poečo je spektakl na prepunoj Areni u Hamburgu. Obje momčadi imaju veliku podršku svojih navijača.

Atletico je na putu do finala svladao Sporting iz Lisabona, Valenciju i Liverpool, i sva tri puta su prošli zahvaljujući pogotku više u gostima. Tek su turski Galatasaray izbacili s 3:2 još u prvoj rundi nokaut faze. U polufinalu su opasno visili na Anfieldu. U produžecima su Redsi imali 2:0 i kartu za finale u džepu - no onda se ukazao Forlan i zabio za prolaz Španjolaca.

Njihov protivnik, Fulham, do finala je stigao nešto uvjerljvijim izvedbama. Englezi su napravili mali niz čuda izbacivši najprije Srnin Šahtar (3:2), Juventus (5:4), pa zatim dva njemačka kluba - Wolfsburg (3:1) i Petrićev HSV (2:1).