KRAJ: / Čudo se nije dogodilo, Inter srušio prvaka Europe!

Olić i Pranjić izborili su finale ovogodišnje Lige prvaka, a protivnike će saznati nakon večerašnjeg ogleda Barçe i Intera.

28.4.2010.
22:44

Barcelona. Stadion Nou Camp. Gledatelja: 96.172. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Prva utakmica: Inter - Barcelona 3:1. Strijelac: 1:0 - Pique (84). Crveni karton: Motta (27). BARCELONA: Valdes - Alves, Pique, Milito (Maxwell, 46), Keita, Xavi, Toure, Busquets (Jeffren, 63) - Pedro, Ibrahimović (Bojan, 63), Messi. INTER: Cesar - Zanetti, Samuel, Lucio, Maicon - Motta, Cambiasso, Sneijder (Muntari, 66), Chivu, Eto'o, Milito.Drugo poluvrijeme:

Kraj! Barcelona je pogotkom Piquea pobijedila 1:0, no u finalu će protiv Bayerna igrati Inter - zahvaljujući 3:1 slavlju u Milanu. Prekasno su Guardiolini momci zabili prvi pogodak da bi imali šanse igrati u Madridu. Pogotovo pokraj ovakve obrane kakvu su večeras igrali Talijani.

90+1' . Krkić je zabio za 2:0, no De Bleeckere je poništio pogodak zbog igranja rukom. Cijeli stadion već je počeo slaviti pogodak.

86' - Domaćini svim snagama jurišaju na vrata Intera, no tu je odlični Cesar koji je ponovno ukrotio Messijev pokušaj.

84' - Pique je primio loptu u šesnaestercu i majstorski zavrtio svog čuvara pa prevario Cesara. Cijeli stadion je na nogama...

81' - Milito izlazi iz igre, a umjesto njega na terenu je Cordoba.

72' - Igrači obje momčadi preselili su se u šesnaesterac Intera, čak je i Milito 'prekomandiran' u braniča.

66' - Prva izmjena kod gostiju, u igri je Muntari umjesto Sneijdera.

63' - Domaćini su opet u naletu, no nekoliko udaraca završilo je pored gola. Bojan je ušao umjesto Ibrahimovića, a Jeffren umjesto Busquetsa.

52' - Svih devet igrača Intera stoje iza lopte i odlično zatvaraju sve prilaze svojim vratima. Omjer posjeda lopte je 76-24 posto u korist domaćina. Ibrahimović je pao u šesnaestercu Intera, no sudac se nije oglasio.

46' - Još 45 minuta nade za Barçu da s igračem više slomi Mourinhovu momčad. Inter se odlično branio od trenutka kad je Motta zaradio crveni. Guardiola je na teren poslao Maxwella umjesto Milita.

Završeno je prvo poluvrijeme. Inter čuva prednost od 3:1 unatoč činjenici što od 28. minute igra bez isključenog Motte. Barça tuče iz svih oružja, no još nema prolaza kroz gustu gostujuću obranu.

Prvo poluvrijeme:

43' - Chivu je polomio Messija i zaradio žuti karton. Sve je više nervoze među igračima Intera. Iz slobodnjaka je tukao Ibra, no malo previsoko.

39' - Ibrahimović je dobio loptu petercu gostiju, no njegov udarac iz blizine blokira Samuel.

35' - Cesar je zaradio javnu opomenu zbog odugovlačenja.

30' - Messi je lijepo tukao s 20 metara, no Cesar je kranjim naporom odbio u korner.

29' - Prvu opomenu kod domaćina zaradio je Pedro zbog prekršaja.

28' - Motta je zaradio isključenje zbog udaranja Busquetsa. Čini se, malo prestrogo... Klupa Intera je podivljala nakon što je De Bleeckere izvadio crveni karton.

24' - Statistike pokazuju nevjerojatnih 77 posto posto loptu u posjedu domaćina, no još uvijek nema pogotka koji bi ih makar malo približio finalu.

23' - Odlična prilika za Barcelonu. Alves je centrirao, a Pedro potegnuo iz voleja, no udarac je završio pola metra od Cesarove lijeve vratnice.

20' - Inter još uvijek nije pravo izišao iz svoje polovice. Barça stišće, ali svi pokušaji lome se na 30-ak metara od talijanskih vrata.

10' - Prvi karton na utakmici zaradio je Motta, zbog prekršaja na Alvesu.

3' - Prva prilika na utakmici pripala je domaćinima. Tukao je Pedro s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla preko vrata.

1' - Počela je utakmica pred prepunim Nou Campom. Više od 96.000 ljudi uživo prate veliki spektakl...

Barça će pred prepunim Nou Campom pokušati dostići minus od dva pogotka iz prvog dvoboja u Milanu. Podsjetimo, Nerazzurri su u prvom polufinalnom dvoboju slavili s 3:1.

arti-201004280209006Veliki okršaj u Barceloni imao je paklenu uvertiru. Naime, u centru grada domaći navijači napali su automobil u kojem je bio Jose Mourinho. Noć ranije isti tifosi bacali su petarde i stvarali buku ispred hotela u kojem su bili smješteni igrači gostiju.