KRAJ: / Bernabeu u plaču! Messi i Pedro slomili Real!

Na Santiago Bernabeu igra 160. legendarni španjolski derbi u kojem će najskuplja svjetska momčad pokušati zaustaviti najbolju.

10.4.2010.
23:53

Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 80.354. Sudac: Mejuto Gonzales. Strijelac: 0:1 - Messi (33), 0:2 - Pedro (56). REAL MADRID: Casillas - Sergio Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa - Van der Vaart, Xabi Alonso, Gago, Marcelo - Cristiano Ronaldo, Higuain. BARCELONA: Valdes - Puyol, Milito, Pique, Maxwell - Alves, Busquets, Keita, Xavi - Pedro, Messi. Kraj utakmice! Do kraja dvoboja Real nije uspio opasnije zaprijetiti gostima i Barça je ovom pobjedom pobjegla Kraljevskom klubu na tri boda razlike, sedam kola prije kraja prvenstva.

Drugo poluvrijeme:

86' - Raul je zabio, no zgoditak je poništen zbog prekršaja u napadu trenutak ranije.

84' - Kako se utakmica bliži kraju sve je više grubosti na terenu. Garay je pokosio Alvesa i zaradio žuti karton. Neki gledatelji već su počeli napuštati stadion.

80' - Posljednja izmjena kod domaćina. U igri je Benzema umjesto Higuaina. Na drugoj strani Marquez je zamijenio Milita.

72' - Mogao je Messi potpuno pokopati domaćine. Tukao je Argentinac sa ruba šesnaesterca no Casillas je sjajno reagirao i odbio loptu u korner.

70' - Pokušao je i Guti. Ishod isti kao i kod Ronaldovog pokušaja.

69' - Novi obračun Ronalda i Valdesa. Portugalac je dobro povukao kontru i došao na desetak metara iskosa - tukao je oštro po podu no golman gostiju opet je uspješniji.

68' - U igru ulazi legenda Reala. Raul je ušao umjesto van der Vaarta.

65' - Pokušao je Ronaldo iz slobodnjaka, no tukao je točno u Valdesa.

64' - Zamjena kod gostiju. U igri je Iniesta umjesto Maxwella.

63' - Kod domaćina je požutio i Ramos.

61' - Ako Barça ovako nastavi teško će dočekati kraj sa 11 igrača. Novi opomenuti je Dani Alves.

58' - Prva izmjena na utakmici. Guti je zamijenio nevidljivog Marcela.

56' - Novi šok na Bernabeuu. Pedro je primio loptu na 40-ak metara, sjurio se u šesnaesterac domaćina i plasirao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Casillasa. Opet je odlično asistirao sjajni Xavi.

55' - Novi pokušaj Ronalda, no vratar gostiju je opet na visini zadatka.

53' - Maxwell je zaradio novu opomenu kod gostiju. Čevrtu kod Katalonaca.

52' - Real nešto bolje stoji u nastavku. Pokušavaju probiti odličnu obranu gostiju, a neloš udarac uputio je Marcelo, no Valdes je siguran.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Obojica trenera nisu se odlučila na izmjene na odmoru.

Nakon prvih 45 minuta Barcelona je došla u vodstvo iz jedine prave prilike na utakmici. Sjajna akcija iz 33. minute dovela je Katalonce korak bliže naslovu, naravno, ukoliko Barça zadrži prednost do kraja susreta.

Prvo poluvrijeme:

41' - Higuain se pošteno obrukao kad je sa desetak metara pucao nebu pod oblake. Bila je to dobra prilika za Real.

33' - Odličnu akciju odigrali su Messi i Xavi, a Argentinac se sjajno snašao u petercu domaćih i matirao Casillasa - 0:1!

30' - Svaka ozbiljnija opasnost prekida se prekršajem. Tako je i ovog puta prodor Messija zaustavio Albiol. Zbog prigovora je požutio i Xavi.

27' - Iako nemaju izglednih prilika, Barça ima blagu terensku incijativu i 61 posto loptu u svom posjedu.

23' - Xabi Alonso dobro je tukao sa vrha šesnaesterca, no nije pogodio okvir vrata Valdesa.

21' - Najbolji igrač Barcelone, Lionel Messi, zaradio je drugi karton kod gostiju.

17' - Pokušao je Dani Alves nakon slobodnog udarca no bez veće opasnosti za Casilliasa.

13' - Prvu opomenu kod domaćina zaradio je Xabi Alonso.

12' - Obje momčadi igraju vrlo oprezno, što je i razumljivo s obzirom koliko bi jedan krivi potez mogao koštati u utrci za prvaka. Messi je pao u šesnaestercu domaćina no sudac nije pokazao na bijelu točku.

8' - Prvi karton na utakmici zaradio je Pique, nakon namjernog igranja rukom.

6' - Prvih nekoliko minuta derbija prolazi u mirnom tonu. Bez prilika, tek uz nekoliko sitnih prekršaja na sredini terena.

1' - Počeo je veliki spektakl na prepunom Santiago Bernabeuu. Proteklih dana tražila se karta više, a uoči utakmice dosezale su i do visine dvije, tri prosječne hrvatske plaće.

arti-201004080533006Svi mediji ovih dana bruje o velikom spektaklu na Santiago Bernabeuu. Može li Realova obrana ukrotiti sjajnog Messija koji je u životnoj formi i sam slama protivnike?

Oba kluba su bodovno poravnati sa 77 bodova nakon 30 odigranih utakmica, a za 160. El Clasico obje momčadi bit će zakinute neigranjem nekih ključnih igrača. Tako će domaćini igrati bez Kake, dok će Kataloncima nedostajati Ibrahimović.

Prema pisanju španjolskih medija za ulaznicama vlada prava ludnica. Karte su se sat vremena prije utakmice prodavale po čak 1.500 eura!