NA KRAJU TEK OSMI / Kostelić bez medalje u slalomu

Hrvatski skijaš loše je odradio nedjeljni slalom i ostao daleko od medalje. Francuz Jean Baptiste Grange bio je najbrži i odnio zlato.

20.2.2011.
13:56
PIXSELL

Ivica Kostelić osvojio je tek osmo mjesto na slalomu Svjetskog skijaškog prvenstva u njemačkom Garmischu. Za najboljim je zaostao sekundu i 16 stotinki.

Novi svjetski prvak je Francuz Jean Baptiste Grange koji se uspješno oporavio od ozljede.

Srebro je osvojio Šveđanin Jens Biggmark koji se odlično snađao na teškim uvjetima na Gudiberg stazi i visokoj temeperaturi. Treći je završio Talijan Manfred Moellg sa 61 stotinkom zaostaka za Grangeom.

Kostelić je nakon prve vožnje držao peto mjesto, da bi na kraju imao tek 11. vrijeme druge vožnje.

Ivica je na ovom prvenstvu osvojio broncu u veleslalomu, a sada se skijaši vraćaju natjecanju u Svjetskom kupu.

Uoči skijaškog vikenda u bugarskom Banskom, Kostelić vodi ispred Cuchea i Svindala koji će propustiti nastup dvije utrke.