Šešeljevi dobrovoljci u Antinu pokraj Vinkovaca ubili su 39-ero civila, a 27-ero se još uvijek smatra nestalima. VladiVidolinu prebili su oca do smrti, a danas mora gledati kao slobodnog čovjeka vođu četničke paravojske.
"Tu nema pravde, da budemo realni. Onaj tko je klao, ubijao, protjerivao i da ga sad puste da se liječi u Srbiji, tog nigdje nema", kaže Vlado.
Bijesan je i Vukovarac PavaoŽivković. Prošao je golgotu s mlađim sinom kroz logore u Sremskoj Mitrovici i Stajićevu, a njegovog starijeg sina Gorana srpski vojnici odveli su iz vukovarske bolnice na Ovčaru gdje mu se gubi svaki trag. Šešeljeve postrojbe, uz ostalo, optužene su i za sudjelovanje u smaknuću 250 zarobljenika na Ovčari.
"Izgubili smo sve materijalno, to se da nadoknaditi, ali evo nema nam sina, on se vodi među živima, ali još mu nismo našli ni kosti ni ostatke. To nas je pogodilo, ali mi tu ništa ne možemo, jer to nije pravi sud za prave zločince. Donosi neke čudne odluke s kojima se mi ne možemo pomiriti, ali mi smo mali ljudi", smatra Pavao.
Šešelj je sijao zlo i u Bosni i Hercegovini. Tamo je optužen za ubojstvo 550 osoba. Zbog današnjih prizora iz Beograda potpuno su izgubili povjerenje u Haški sud.
"Mi kao žrtve smo strašno ogorčeni. Nema pravde, nema pravila, zločinci su na slobodi", kaže predsjednica Udruženja Majke enklava Srebrenica i Žepa MuniraSubašić.
I za bivšu glasnogovornicu haškog tužiteljstva ovakav razvoj događaja je šokantan.
"Znači, najvjerojatnije će umrijeti bez presude, što je apsolutno neprihvatljivo, posebno uoči komemoracije u Vukovaru i Ovčari", smatra FlorenceHartmann.
Tako će za vrijeme ovogodišnjeg obilježavanja pada Vukovara, 150 kilometara dalje slobodno šetati čovjek odgovoran za masakr.