Kakva lekcija napuhanim Englezima, primili četiri komada!

Njemačka i Engleska susrest će se u dosad najzanimljivijem dvoboju SP-a.

27.6.2010.
17:28

Mangaung/Bloemfontein. Stadion Free State. Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj). Strijelci: 1:0 - Klose (20), 2:0 - Podolski (32), 2:1 - Upson (37), 3:1 - Müller (67), 4:1 - Müller (70).

NJEMAČKA: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng- Khedira, Schweinsteiger - Müller (od 72. Trochowski), Özil (od 83. Kiessling), Podloski - Klose (od 72. Gomez).

ENGLESKA: James - Johnson (od 87. Wright-Phillips), Upson, Terry, A. Cole - Milner (od 64. J. Cole), Barry, Gerrard, Lampard - Rooney, Defoe (od 71. Heskey). Udarci: 17 - 19 Udarci izvan okvira: 10 - 10 Udarci u okvir: 7 - 9 Korneri: 4 - 6 Zaleđa: 4 - 2 Prekršaji: 7 - 6 Žuti kartoni: 1 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 49 posto - 51 posto89' - pokušaj Lamparda iz daljine, no Neuer je uz manje poteškoće ukrotio taj udarac.

87' - posljednja promjena kod Engleza, teren je napustio Johnson, a ušao je Shaun Wright-Phillips.

83' - mozak njemačke igre Mesut Özil izlazi iz igre, a zamijenio ga je najbolji strijelac Bayera iz Leverkusena Steffan Kiessling.

82' - prvi žuti karton za Englesku, požutio je Glenn Johnson.

81' - sjajna akcija Stevena Gerrarda, okrenuo je dvojicu čuvara, ali je njegov plasirani udarac vršcima prstiju Neuer odbio u korner.

72' - Joachim Löw zatvara utakmicu, iz igre je izvadio strijelce tri pogotka Müller i Klosea, a ubacio Marija Gomeza i Piotra Trochowskog.

71' - engleski izbornik nema više što čekati, ubacio je Heskeyja, a povukao nevidljivog Defoea.

70' - GOL!!! Još jedna fenomenalna kontra Njemačke. Barry je izgubio loptu pred njemačkim kaznenim prostorom, Özil je povukao šprint po lijevo strani, nitko ga nije mogao 'uhvatiti', a potom je pronašao Müllera, koji je lakoćom pored Jamesa drugi put u tri minute zakucao loptu u mrežu.

67' - GOL!!! Vrhunska kontra Nijemaca. Nakon što je Lampard izveo slobodni udarac koji je završio u živom zidu, njemački nogometaši su uzeli loptu, Schweinsteiger je povukao kontru, pronašao samog Müllera koji je udarčinom probio Jamesa.

64' - Fabio Capello vuče prvi potez, izvadio je Milnera, a ubacio ofenzivnijeg Joea Colea.

63' - odličan udarac Schweinsteigera, ali je lopta prohujala pored vratnice. Igra se otvoreno s obje strane i samo je pitanje vremana kada ćemo vidjeti novi zgoditak.

61' - odlična akcija Rooneyja, gurnuo je u priliku Milnera koji je pucao u Bioatenga.

60' - opet konfuzija u obrani Engleske, Müller je lažnjakom stigao u situaciju za udarac, ali je špicom pucao pored vrata.

52' - greda Lamparda! Slobodni udarac za veznog igrača Chelseaja, prebacio je živi zid, Neuer je ostao ukopan, ali lopta je udarila u gredu.

49' - prvi udarac u nastavku utakmice, probao je Gerrard s ruba šesnaesterca, ali lopta je završila u reklamama pored gola.

47' - prva javna opomena na utakmici, požutio je Arne Friedrich zbog nasrtaja na Defoea.

46' - počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima. Engleskoj ostalo još 45 minuta da se izvuče iz poraza.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Sjajnu utakmicu punu uzbuđenja, golova i šansi ipak je obilježila sudačka pogreška. Englezima je u 38. minuti poništen čist pogodak oko kojega bi moglo biti puno galame idućih dana i tjedana. Engleska je imala više loptu u svojim nogama (56 posto), ali je Njemačka bila opasnija uputivši devet udaraca, pet u okvir vrata.

39' - novi udarac Podolskog, ali lopta je zamalo prošla pored vrata.

38' - Engleska je pokradena! Lampard je lobao Neuera, lopta je udarila u gredu i odbila se iza gol-linije, ali sudac Larrionda na intervenciju linijskog pomoćnika nije priznao zgoditak.

37' - GOL!!! Engleska se vraća, ubacivanje pred vrata Njemačke, najviši je bio Upson koji je glavom pogodio praznu mrežu pored istrčalog Neuera.

35' - prvi ozbiljan udarac Engleza, Lampard je probao nadmudriti Neuera, ali je njemački vratar.

32' - GOL!!! Engleska obrana je opet ispala, Müller je proigrao Podolskog na drugoj stativi, a napadač Kölna je kroz noge istrčalom Jamesa pogodio mrežu.

31' - stopostotna šansa za Njemačku! Klose je mogao pokopati Englesku već nakon pola sata igre, izašao je sam pred Jamesa, koji je nogom skinuo njegov udarac.

25' - puno bolji pokušaj Garetha Barryja, ali Manuel Neuer je obranio njegov udarac. Miroslav Klose je zabio 50. pogodak u dresu Elfa postavši tek drugi njemački nogometaš u povijesti kojem je to uspjelo. Ovim golom je Klose ujedno ušao u TOP 5 najboljih strijelaca svjetskih prvenstava izjednačivši se s Peleom, a za liderom Ronaldo zaostaje tri gola. 23' - odmah je pokušao uzvratiti Rooney, ali udarac nije iđao u okvir njemačkih vrata.

20' - GOL!!! John Terry je krivo procijenio ispucavanje vratara Neuera, lopta ga je preskočila i pala pred Miroslava Klosea, koji se othrvao napadima Upsona i pored nemoćnog Davida Jamesa pogodio mrežu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

19' - konačno nešto i od Engleza, slobodan udarac na 25 metara izveo je Frank Lampard, no pucao je u živi zid.

17' - treći udarac Njemačke prema Jamesu, ali niti Khedira nije pogodio okvir gola.

11' - novi pokušaj Nijemaca, kontru je povukao Podolski, došao na 20-tak metara i pucao, ali točno u engleski blok.

5' - prva prilika na utakmici i skoro pogodak! Njemačka je odigrala odličnu akciju, Özil je ušao iza obrane Engleza i krenuo prema Jamesu, koji je sjajno nogama obranio udarac.

1' - počeo je dvoboj u 'Gradu cvijeća'. Joachim Löw je na travnjak poslao standardnu momčad, a Fabio Capello isti sastav koji je pobijedio Sloveniju.

NAJAVAarti-201006270001006Iako ni jedni ni drugi nisu briljirali, Nijemci i Englezi probili su se u drugi krug, no već u osmini finala oprostit ćemo se od barem jednog europskog nogometnog velikana. Obračun u Bloemfonteinu je peti susret ovih tradicionalnih suparnika na svjetskim prvenstvima. Posljednji put su igrali prije 20 godina u Italiji kada je Njemačka slavila na jedanaesterce 4:3 i nakon toga protiv Argentine osigurala svoj treći naslov svjetskog prvaka.

Engleska ima bolji međusobni omjer pobjeda od Njemačke, dvije pobjede više (12-10) uz pet remija u dosadašnji 27 utakmica. No, na velikim natjecanjima Elf je nepremostiva prepreka za Engleze i to je ono što ih najviše boli. Capellovi igrači vjeruju da je u Južnoj Africi stiglo vrijeme naplate dugova, ali nešto se ipak pita i njemačke nogometaše.

arti-201006260197006U svakom slučaju, ovaj megadvoboj izazvao je i nezapamćenu ludnicu u kladionicama, uplaćeno je gotovo 35 milijuna eura, a nadamo se da će status najvećeg meča na SP-u igrači opravdati i na terenu.