Prema glavnim industrijskim grupacijama, najveći porast industrijske proizvodnje bilježi se u proizvodnji kapitalnih proizvoda. Tako on u prvih devet mjeseci u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje iznosi 11,1 posto, a u odnosu na isti mjesec lani 1,5 posto. Rast se bilježi i u netrajnim proizvodima za široku potrošnju - u devetomjesečnom razdoblju 1,9 posto, a u odnosu na rujan prošle godine 3,3 posto.
U sektoru energije u odnosu na prošlogodišnji rujan proizvodnja je porasla 3,8 posto, ali i pala 2,1 posto u odnosu na razdoblje prvih devet mjeseci prošle godine. U grupaciji intermedijarnih proizvoda, osim energije, proizvodnja je u rujnu porasla 3,2 posto u odnosu na isti mjesec prošle godine, dok bilježi pad od 2,1 posto u odnosu na razdoblje prvih devet mjeseci prošle godine.
Promatrano po područjima i odjeljcima Nacionalne klasifikacije djelatnosti, industrijska proizvodnja u prerađivačkoj industriji u rujnu je, u odnosu na isti mjesec prošle godine pala 1,1 posto, dok njen porast u devetomjesečnom razdoblju iznosi 4,2 posto.
U sektoru hrane i pića, primjerice, proizvodnja je u ovogodišnjem, u odnosu na lanjski rujan porasla 0,7 posto, a u devetmjesečnom razdoblju za 1,8 posto. U proizvodnji kemikalija i kemijskih proizvoda u odnosu na prošlogodišnji rujan, ove godine pojavljuje se pad od 2,6 posto, a u devetomjesečnom razdoblju rast od 15,4 posto.
Najveći rast bilježi se u proizvodnji radiotelevizijskih i komunikacijskih aparata i opreme od čak 51,3 posto u odnosu na prvih devet mjeseci prošle godine, odnosno 12,9 posto u odnosu na rujan prošle godine.
Područje rudarstva bilježi porast od 1,5 posto u devetomjesečnom razdoblju, te od 0,7 posto u odnosu na prošlogodišnji rujan. Nasuprot tome, u području opskrbe električnom energijom, plinom i vodom, pojavljuje se pad proizvodnje i to od 0,8 posto na devetomjesečnoj odnosno 4,4 posto na mjesečnoj razini.