Vlada podijeljena oko budućnosti radnika, što će biti s outsourcingom?

Outsourcing se sve više pretvara u važno političko pitanje jer sindikati organiziraju skupljanje potpisa. Pola Vlade upravo za tu diskutabilnu varijantu, a pola za drugu - tzv. spin off.

12.6.2014.
12:04
VOYO logo

Vlada premijera Zorana Milanovića snažno je podijeljena oko (ne)uvođenja outsurcinga u javne službe u državi. Na prošlotjednoj raspravi o ovom pitanju, sedam ministara podržalo je uvođenje outsourcinga, drugih sedmoro je bilo za takozvani spin off, a ministar uprave Arsen Bauk, ostao je suzdržan, doznaje se iz Banskih Dvora, piše Jutarnji list.

Outsourcing se sve više pretvara u važno političko pitanje jer sindikati organiziraju skupljanje potpisa, kako bi na referendumu srušili vladinu odluku o outsourcingu. U situaciji kada vladu ne podržava tri četvrtine građana, u Milanovićevom kabinetu očigledno postoje razlike.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Outsourcing ili Spin off

Outsourcing podrazumijeva da bi čistačice, kuhari, zaštitari ili domari u javnim i državnim poduzećima ubuduće radili kod privatnika, što bi smanjilo troškove u proračunu. Spin off znači da bi državne institucije osnovale tvrtke u koje bi prebacili ove ljude, i na taj način bi se izbjegla opasnost da neki od njih izgube posao u privatizaciji.

Pola vlade je za jednu varijantu, a pola za drugu. Odluka bi - ako se nešto ne promijeni - trebala biti donesena idućeg tjedna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
KSW 94
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo

Još iz rubrike