Hajduk skrivio debakl u derbiju!

Dramatičan poraz od Hajduka u 95. minuti poljudskog dvoboja temeljito je uzdrmao nogometaše Anderlechta.

4.10.2010.
11:52

arti-201009301037006U 10. kolu belgijskog prvenstva suparnik Hajduka u skupini G Europske lige gostovao je u Liegeu i nije se dobro proveo. Iako je u početnom sastavu Anderlechta, za razliku od utakmice na Poljudu, bio napadački wunderkindRomelu Lukaku (u tandemu s neugodnim Suarezom op.a.), gostima iz Bruxellesa to nije pomoglo.

Standard je poveo u četvrtoj minuti pogotkom kojeg je postigao Mbaye Leye, a nakon sat vremena igre u derbiju domaćini su već imali vodstvo 3:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mohamedu Tchiteu (54, 58).

Zaostatak Anderlechta smanjio je Mbark Boussoufa u 66. minuti, no konačni debakl gostiju uslijedio je u samom finišu susreta. Pet minuta prije kraja Eric Bokanga je postigao četvrti, a u sudačkoj nadoknadi Mehdi Carcela-Gonzalez je bio strijelac petog pogotka za Standard, koji je tako do nogu potukao najljućeg suparnika.

Unatoč visokom porazu u Liegeu, nakon 10 kola Anderlecht je drugi na ljestvici sa 21 bodom, pet više ima vodeći Genk. Standard je ovom pobjedom stigao na treću poziciju sa 20 bodova. U drugom nedjeljnom susretu Club Brugge, koji je suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, kao domaćin je svladao Gent sa 3:2 i stigao na šesto mjesto sa 16 bodova.

arti-201009301054006U susretima 5. kola grčkog prvenstva suparnici hrvatskih klubova u Europskoj ligi, AEK i PAOK, ostvarili su različite rezultate. Atenjani su na svom terenu svladali Xanthi sa 1:0, dok su Solunjani u gradskom derbiju pred svojim navijačima poraženi od Arisa sa 0:1.

AEK je do pobjede protiv Xanthija stigao pogotkom Leonarda već u četvrtoj minuti utakmice, dok je PAOK 'pao' u 76. minuti nakon zgoditka Javite za Aris.

Nakon pet kola atenska momčad je osma sa sedam bodova, dok je solunski sastav, koji je u četvrtak s(p)retno pobijedio Dinamo (1:0), sada na 14. mjestu sa pet bodova. Vodi Olympiakos sa 12 ispred Panathinaikosa koji ima 11 bodova.