Gušio suca usred utakmice

Iz čileanske Primere B stigla je snimka možda najluđeg incidenta na nogometnim terenima u novijoj povijesti.

20.7.2010.
9:23

Conceptionu (treća momčad druge čileanske lige) su u goste stigli Rangersi koji borave na dnu ljestvice, a domaćin je do 64. minute vodio s 2:0.

Deset minuta kasnije gosti su napravili penal na domaćem igraču, a sudac Marcelo Miranda ga je ponavljao čak četiri puta što je razljutilo igrače Rangersa i Pedroso ga je odlučio 'kazniti' dvije minute nakon toga kada je sudio prekršaj na domaćem igraču.

Naime, Paragvajac je potpuno izgubio razum, prišao sucu s leđa i počeo ga daviti te ga nakon toga pokušao i udariti u čemu su ga, srećom, spriječili suigrači, a arbitru su u pomoć stigli i policajci.

"Nije mi žao, nimalo. Svjestan sam da me čeka drastična kazna, no više ne mislim igrati nogomet, niti za Rangerse, niti za bilo koju drugu momčad. Radije ću živjeti u miru sa svojom obitelji u Paragvaju", izjavio je Pedroso.