Grčki Messi je nova opasnost za Hrvatsku!

Svi suparnici hrvatske reprezentacije u kvalifikacijama za EURO 2012. ostvarili su pobjede u prijateljskim susretima.

10.2.2011.
0:00

Grčka je pred svojim navijačima u Larissi pobijedila Kanadu 1:0, a jedini gol je u 63. minuti postigao Ioannis Fetfatzidis. Riječ je o 20-godišnjem igraču Olympiacosa kojem tepaju da je grčki Messi i mogao bi biti velika opasnost za hrvatsku obranu u listopadu ove godine kada je na rasporedu najteže kvalifikacijsko gostovanje Bilićeve vrste u Grčkoj.

Uspješna je bila i Gruzija, sljedeći suparnik Hrvatske u kvalifikacijama 26. ožujka u Tbilisiju, koja je u prijateljskoj utakmici svladala Armeniju sa 2:1 (2:0). Susret je odigran u Limassolu na Cipru, a pogotke za Gruzijce postigli su Iashvili (22) i Siradze (34). Na konačnih 2:1 smanjio je Manucharyan u 63. minuti iz jedanaesterca.

Suparnik s kojim će Vatreni 11. listopada zaključiti kvalifikacije za EURO 2012. na svom terenu također je bio uspješan u prijateljskom dvoboju. Latvija je u turskoj Antalyji pobijedila Boliviju sa 2:1 (1:0), a sva tri pogotka postignuta su iz jedanaesteraca. Latvijci su poveli 2:0 preko bivšeg napadača Hajduka Marisa Verpakovskisa (42-11m) i Caune (49-11m), a konačnih 2:1 postavio je Juan Carlos Arce (57-11m).