Gerrard poludio na Nikolu Kalinića!

Hrvatski napadač pokušao je iznuditi jedanaesterac, što se nije svidjelo kapetanu Liverpoola. Verbalno ga je napao, no u Kalinićevu obranu odmah je stao El Hadji Diouf.

1.3.2010.
16:33

Završnica prvog poluvremena na Anfield Roadu u dvoboju između Liverpoola i Blackburna bila je na rubu incidenta. Redsi su poveli golom Stevena Gerrarda u 20. minuti, no u 40. je izjednačio Keith Andrews iz jedanaesterca koji je izborio Nikola Kalinić.

Hrvatski napadač se u domaćem šesnaestercu izborio za poziciju u duelu s Carragherom, koji je na tlu rukom odnio loptu ispred hrvatskog napadača i sudac je pokazao na bijelu točku.

Na isteku sudačke nadoknade prvoga dijela Kale je opet pao (dosta teatralno op.a.) u kaznenom prostoru Liverpoola nakon povlačenja s leđa, ali sudac je ovoga puta samo odmahnuo rukom. Zato je eksplodirao kapetan Liverpoola, koji je verbalno napao bivšeg napadača Hajduka zbog navodnog simuliranja.

U obranu hrvatskog reprezentativca stala je još jedna usijana glava – El Hadji Diouf i sukob je bio neizbježan. Osim što su se pred sučevim očima propisno izvrijeđali, Gerrard i Diouf su u poluvremenu svađu nastavili i u tunelu prema svlačionicama, pa su ih suigrači morali razdvajati.

Sun čak piše da je intervenirala i policija koja je obavila razgovor sa senegalskim reprezentativcem. Treneri oba sastava nakon meča nisu bili raspoloženi za komentare.

"Mi radije pričamo na terenu", rekao je Rafa Benitez, dok se starteg Blackburna Sam Allardyce samo upitao: "Znači, Steven Gerrard nije ništa rekao u lice Dioufu?"

Dvoboj je završio pobjedom domaćina 2:1, a odlučujući gol zabio je Fernando Torres u 44. minuti. U drugom dijelu su mreže mirovale, a Kalinić, koji je odigrao cijeli susret, dvaput je bio u izglednim situacijama pred Pepeom Reinom, ali nije poentirao.