Na krovovima zgrada diljem Engleske nalaze se mnogobrojne košnice s pčelama, što je dio politike Zelenog pokreta u toj zemlji da u urbanim zonama povećaju oprašivanje preostalih zelenih površina. Osim pčela, na zgradama možete pronaći i zasađeno cvijeće, određeno voće i povrće koje stanari svakodnevno obilaze, zalijevaju i beru.
U nekim zemljama kao što je Nemačka, Kanada i Japan, uvedeni su zakoni koji obvezuju izgradnju zelenih krovova u nove zgrade. Ozelenjavanjem ravnih krovnih površina, garaža, terasa ili, primjerice, parkirališnih površina, omogućeno nam je unijeti prirodu na krov, ekološki obogatiti okolinu koja nas okružuje i poboljšati kvalitetu življenja.
Ozelenjavanjem krovnih površina zaštićuje se krovna konstrukcija od ekstremnih temperaturnih šokova, stvara se prostor za šetnju i odmor, rasterećuju se problemi pri odvodnji (jer se u slojevima koji sadrže raslinje zadržava voda i polako isparava), a toplinsko zračenje i refleksija se smanjuju prolazom kroz slojeve ozelenjenih površina.
Također, uljepšava se izgled okoliša koji nas okružuje, loš utjecaj prašine na okolinu potpuno je eliminiran, ozelenjavanjem se stvara životno potreban kisik, a zvučne smetnje (promet i sl.) znatno se smanjuju.