Dinamo, Hajduče, gdje ste sada?

Pet subotnjih utakmica 6. kola HNL-a ponudilo je puno materijala za prepričavanje po kafićima.

29.8.2010.
0:57

RIJEKA, Stadion Kantrida Gledatelja: 2.500 Sudac: Igor Pristovnik iz Zagreba Strijelac: 1:0 Štrok (32), 1:1 Delić (58), 2:1 Kreilach (80)

arti-201008270781006U malom subotnjem derbiju Rijeka je na Kantridi nastavila pobjednički niz preotevši Hajduku prvomjesto na ljestvici. Ovoga je puta stradao Slaven Belupo, a u utakmici koju je prenosio HTV u prvi su u vodstvo došli domaćini. Bila je to akcija u tri poteza. Radomir Đalović je jedan dalekometni ubačaj u šesnaesterac Koprivničana prsima spustio Hrvoju Štroku, a bivši igrač Zagreba je iz prve opalio i pogodio donji desni Rodićev kut.

Početkom drugog poluvremena Rijeka je imala meč-loptu, Penal napravljen na Kokaloviću izveo je Đalović, ali sjajni vratar Rodić opet brani. To kao da je dalo krila Slavenu koji je u 58. minuti uspio izjednačiti. Bila je to lijepa akcija po lijevoj strani Slavenova napada, koju je Delić okrunio pogotkom i stvari vratio na početak.

Da domaći vratar Lisjak nije sjajno branio, Slaven je do kraja mogao zagorčati život navijačima s Kantride. No, u 82. minuti sve riješio Kreilach. Korner je s lijeve strane izveo strijelac prvog gola Štrok, lopta je došla do Đalovića koji je loptu na prvoj vratnici petom proslijedio do junaka Kantride. Rijeka je prva sa 16 bodova, Hajduk drugi sa 13, a treće mjesto drži Zagreb.

ZADAR, Stadion u Stanovima 1500 Sudac: Damir Batinić iz Osijeka Strijelci: 1:0 Šare (13), 2:0 Bilaver (34), 2:1 Sukaj (82).Rano su padali golovi u šestom kolu. Već u 34. minuti Zadar je na Stanovima vodio 2:0, mrežu su pogodili Šare i Bilaver.

Zagreb nije odigrao na razini koju je pokazao u prethodnim utakmicama, Pjesnici su imali tek dovoljno municije za počasni gol u 82. minuti. Iz slobodnog udarca sa 25 metara na 2:1 je smanjio Sukaj.

ŠIBENIK, Stadion na ŠubićevcuGledatelja: 1.000 Sudac: Jurica Mihalj iz Velike Mlake Strijelci: 1:0 Alispahić (2), 1:1 Pauletić (17), 1:2 Anđelković (24), 2:2 Bačelić-Grgić (33)Na šubićevcu je sve riješeno u prvom poluvremenu. Oko tisuću gledatelja vidjelo je čak četiri gola, a počelo je već u 2. minuti. Golijadu je otvorio Alispahić nakon lijepe akcije u kojoj je obrana Istre ispala smiješna, ali već u 17. minuti gosti su izjednačili nakon ubačaja iz kornera koji je Pauletić pretvorio u novi pogodak. U 25. minuti Istru je u vodstvo doveo Anđelković dalekometnim udarcem s 25 metara, a konačnih 2:2 postavio je Stipe Bačelić-Grgić nakon još jedne greške gostujuće obrane. Istra je od 69. minute igrala s igračem manje, isključen je Marjan Marković, ali Šibenčani nisu uspjeli iskoristiti prednost.

ZAPREŠIĆ Gledatelja: 500 Sudac: Draženko Kovačić iz Križevaca Strijelac: 1:0 Oršić (17), 2:0 Hrnčević (68), 3:0 Bosec (79), 4:0 Palić (81), 5:0 Palić (86)Bila je to još jedna šokantna utakmica HNL-a u kojoj smo vidjeli čak četiri isključenja (tri Lokomotive i jedan Intera) i čak pet golova. Na poluvremenu su Zaprešićani vodili 1:0 protiv Dinamovih beba predvođenih sjajnim veteranom Željkom Sopićem. Za Inter je zabio Oršić, ali glavnu ulogu imao je sudac Kovačić koji je u prvom poluvremenu masakrirao Lokose. U 24. minuti isključio je Domagoja Antolića, par minuta kasnije Almira Bekića, a onda i Matu Maleša.

Drugo poluvrijeme svelo se na bušenje Ivana Kelave. U 67. minuti na 2:0 je povisio Hrnčević, a par minuta kasnije sudac Kovačić je tek donekle poravnao snage, isključivši Interu Valentića. Do kraja je Kelava triput vadio loptu iz mreže, zabijali su Bosec i dvaput Palić.

VARAŽDIN Gledatelja: 1.000 Sudac: Vlado Svilokos iz Siska Strijelac: 1:0 Brezovec (67).Varaždin je nakon šest kola na četvrtom mjestu s 11 bodova, a za to je najzaslužniji Josip Brezovec koji je u 67. minuti jedinim pogotkom na utakmici potopio Pamićev Karlovac. Kapetan Varaždina je sjajno izveo slobodni udarac s 25 metara pogodivši unutarnji dio vratnice za velika tri boda Varaždinaca.

Rezultati susreta 6. kola Prve HNL: Šibenik - Istra 1961 2-2 (Alispahić 2, Bačelić-Grgić 33 / Pauletić 17, Anđelković 24) Inter - Lokomotiva 5-0 (Oršić 17, Hrnčević 68, Bosec 79, Palić 81, 86) Zadar - Zagreb 2-1 (šare 13, Bilaver 34 / Sukaj 82) Varaždin - Karlovac 1-0 (Brezovec 67) Rijeka - Slaven Belupo 2-1 (Štrok 32, Kreilach 80 / Delić 58)

Igrano u petak: Hrvatski dragovoljac - Osijek 1-1 (Međimurac 85 / Barišić 19)

Nedjelja: Split - Hajduk Dinamo - Cibalia

LJESTVICA:

1. Rijeka 6 5 1 0 10- 3 16 2. Hajduk 5 4 1 0 19- 4 13 3. Zagreb 6 4 1 1 9- 4 13 4. Varaždin 6 3 2 1 7- 7 11 5. Dinamo 5 3 1 1 12- 6 10 6. Split 5 3 0 2 8- 2 9 7. Slaven Belupo 6 3 0 3 5- 7 9 8. Cibalia 5 2 2 1 4- 1 8 9. Lokomotiva 6 2 2 2 4- 9 8 10. Osijek 6 1 4 1 5- 7 7 11. Zadar 6 2 1 3 6- 9 7 12. Karlovac 6 2 0 4 6- 8 6 13. Šibenik 6 0 3 3 2- 6 3 14. Inter 6 1 0 5 6-12 3 15. Istra 1961 6 0 2 4 5-14 2 16. Hrvatski dragovoljac 6 0 2 4 4-13 2