Colo Colo 29. put prvak Čilea

Zahvaljujući 4:2 pobjedi protiv Universidad Catolice u uzvratnom dvoboju finala Clausure, nogometaši Colo Cola su 29. put u klupskoj povijesti osvojili naslov prvaka Čilea.

10.12.2009.
14:38

Nakon što je prvi dvoboj završio 2:2, momčad koju je tri godine vodio i bivši hrvatski izbornik Mirko Jozić (te osvojio tri čileanska naslova prvaka op.a.) do trofeja je stigla slavljem u gostima 2:4.

Universidad Catolica povela je golom Valenzuele već u 1. minuti dvoboja, ali do poluvremena su gosti uspjeli preokrenuti preko Aranguiza (14) i Paredesa (33).

Domaći su izjednačili na 2:2 pogotkom Gutierreza (65), ali je naslov ipak pripao Colo Colu zahvaljujući dvostrukom strijelcu Paredesu (68) i Bogadu (89).

Colo Colo je, inače, jedini čileanski klub koji je osvojio Copa Libertadores, i to 1991. kada ga je gore spomenuti hrvatski stručnjak iz Trilja – Mirko Jozić.