Čarobni gol Lionela Messija

Europski prvak se spašavao na gostovanju kod Almerije i jedva izvukao 2:2..Katalonci su imali i dosta sreće jer su domaćini dvaput vodili, a od 70.

7.3.2010.
12:26

Srećom, gosti su u svojim redovima imali najboljeg nogometaša današnjice Lionela Messija i to im je bilo dovoljno da se provuku bez poraza. Almeria je povela u 12. minuti pogotkom Dominga koji je nadskočio obranu Barçe i matirao Victora Valdesa.

A onda je na scenu stupio omaleni Argentinac. Nakon dvojbenog prekršaja na Ibrahimoviću, Messi je namjestio loptu na vrh šesnaesterca i milimetarski preciznim udarcem pogodio mrežu domaćina. Bio je to doista još jedan genijalan potez najboljeg igrača Barçe.

Almeria je opet povela u 57. minuti kada je Carles Puyol u vlastitu mrežu skrenuo jedno ubacivanje domaćih igrača, no samo desetak minuta kasnije – opet Messi. Argentinac se sjajno snašao u jednoj gužvi i zakucao loptu za 2:2.

Ovim remijem Barça je nakon dužeg vremena vodstvo na ljestvici prepustila Realu, koji je u derbiju 25. kola španjolskog prvenstva u Madridu pobijedili Sevillu sa 3:2. Kraljevski klub se domogao pobjede iako je gubio s 2:0, no igrači Seville naivno su primili tri zgoditka i izgubili utakmicu.

Sevilla je šokirala Bernabeu autogolom Xabija Alonsa te neobičnim udarcem Ivice Dragutinovića (52), da bi Real sve preokrenuo zgodicima Cristiana Ronalda (60), Sergija Ramosa (64) i Rafaela van der Vaarta (90+2).

Real i Barca su sada poranati na vrhu sa 62 boda, ali Real ima za dva zgoditka bolju gol-razliku. Kako trećeplasirana Valencija zaostaje 16 bodova, odluka o prvaku mogla bi pasti u El Classicu 10. travnja na Bernabeu.

U preostalom subotnjem susretu Primere Deportivo je u La Coruni svladao Tenerife sa 3:1. Pogotke su za domaćine dali Juan Rodriguez (33), Andres Guardado (55) i Diego Colotto (67), dok je strijelac za Tenerife bio Juanlu (18).